• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kadiu nga televizioni në “Bolero”

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Balerini i njohur shqiptar Kledi Kadiu nga 8 korriku do të niset në një turne të ri spektaklesh të Maestro Mvula Sungani dhe kompanisë së tij nën titullin “Non solo Bolero”.


Ende nuk e di a do të marrë pjesë në edicionin e ri të “Amici” (Edhe pse është shpejt për t’u thënë e ndërkaq nuk thotë ende asnjë gjë për jetën e tij private “do të qëndrojë private siç ka qenë gjithmonë.

“Amici, për mua gjithmonë ka qenë një shtëpi e dytë, – ka shpjeguar për mediat italiane balerini shqiptar, – dhe do të qëndrojë e rëndësishme sepse është emisioni që ka lançuar karrierën time.

“Por tashmë është herët ende për të folur për të ardhmen time të sigurt, në sensin që sapo të nis edicioni i nëntë i këtij programi ku unë kam marrë pjesë në trupën e balerinëve, është ende herët për ta thënë, pasi ka kohë gjithsesi”.

Ndërkaq, balerini magjepset kur nis rrëfimin për spektaklin e tij të ri:”Pas ‘Xhulieta e Rome’ me Baletin e Romës dhe koreografinë e Fabrizio Monteverde, dëshiroja një tjetër sfidë në skenat e qyteteve italiane. Jemi shumë afër datës së nisjes së kësaj sfide të re dhe jam shumë i kënaqur nga puna që kemi bërë si grup.

Do të lëvizim në teatrot më të rëndësishme të Italisë dhe për këtë duhet jo vetëm përgjegjësi, por edhe një gjendje e mirë e imja. Sapo të mbarojë ky tur veror, do të rimarrim atë të vjeshtës, që do të vazhdojë deri në muajin janar të vitit të ardhshëm”. / SummerPages/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top