• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kali i Nilit në Liqenin e Shkodrës

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Kali i Nilit Nikica sërish iku nga kopshti zoologjik privat në Mal të Zi.
Vërshimet dhe niveli i lartë i ujit i mundësuan femrës 10 vjeçare të Kalit të Nilit, e cila peshon më shumë se dy tonelata, të ikë nga kafazi dhe tash noton lirshëm nëpër ujërat e Liqenit të Shkodrës ndërmjet kufirit mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, shkruajnë mediat malaziase.

Kjo është arratisja e dytë e saj. Në janar të këtij viti, vërshimet po ashtu i mundësuan që të shëtitej lirshëm nëpër rrugë. Kur u qetësuan vërshimet ajo u kthye në shtëpi.

Në kopshtin zoologjik privat Nikica jeton që dhjetë vjet.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kali i Nilit në Liqenin e Shkodrës

sa shume gjarperinj ka ketu dhe shkonim per not :p po me kete kalin e nilit na ben pershesh sma ban dot .. haha
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,263
Pikët
113
Përgjigje e: Kali i Nilit në Liqenin e Shkodrës

Gjysma e te keqes , paska fituar freedom te pakten :D

Shih kur te na vije me ndonje beb tani -party-
 
Top