• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kali më i vogël ne botë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum

Enistein është një kalë i lindur të premten e shkuar në New Hampshire, i lartë 42 centimentra dhe peshon 2, 7 kilogramë dhe do hyjë në rekordet Ginnes.Ishte aq i vogël dhe as që mund të lëvizte, kur e pashë mendova se nuk është i gjallë”, ka thënë kujdestarja e kuajve Judy Smith dhe ka shtuar se së shpejti ajo do të kontaktojë me komisionin e librit të rekordeve Guinness.
Ajo është e bindur se Einstein do të hyjë në histori sepse për më shumë se 20 vjet sa merret me kujdesin ndaj kuajve, nuk ka parë një kalë aq të vogël siç është Einstein, raporton CNN.
Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Kali më i vogël ne botë

hahaha duket si qen jo si kale :D :p
 
Top