• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kalorsi ne fshat

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ishte njehere ne nje fshat nje kalores qe e quanin “Kalorsi i nates” sepse sa shkonte ora 12 e notes ai dilte dhe ke gjente rruges(burra gra femije pleq) i qinte…
….
Ishte nje lokal i famshem ne ate fshat..Ishte ora 12 pa njecerek..Vjen n…je burre te lokali dhe i thot kamarierit:Me sill nje birre..
Kamarieri i thote:Esht ora 12 pa njecerek..Pash nerin ik me mir se po na vjen kalorsi ne oren 12 dhe po na qi te gjithve..Amon se kemi dhe kalamoj.Ik me mire..
Bjere birren te thash-i thot ky..
Kamarieri ja sjell birren.
Shkoi ora 12 kaloi dhe kalorsi nuk erdhi ke ai lokal…
Te nesermen prap te ky lokal ora 12 pa 10..Vjen prap ai tipi dhe i thot kamarierit:Me sill nje birre..
Kamarieri i thote:Dje shpetuam.Esht ora 12 pa 10.Pash nerin ik me mir se po na vjen kalorsi ne oren 12 dhe po na qi te gjithve.
Bjere birren te thash-i thot prap ky..
Ai ja sjell birren.
Prap shkoi ora 12 kaloi dhe kalorsi nuk erdhi..
Te nesermen prap ora 12 pa 5 ..Erdhi prap ai tipi dhe porosit prap birre..
Kamarieri i thot:pash nerin dy her shpetum amon ik me mir se do na moresh nqaf..
Bjere birren te thash-i thot ky tipi..
Ai ja sjell birren…Nderkohe shkon ora 12 fiks…..
Shperthen dera e lokalit dhe duket nje njeri i veshur komplet me te zeza…
I afrohet ktij tipit dhe i thote:Ulu posht dhe ma mer ne goje.. Dhe ky ulet.
Dhe fillon dalngadale..
I thot ky:Me shpejt..me shpejt ky.
Me shpejt te thash.. ky akoma me shpejt
me shpej me shpejt.
po shpejt me ..
me shpejt me shpjet
po shpejt me se po na vjen kalorsi….Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top