• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kaos në një ceremoni përkujtimore në Amsterdam

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113


Mijëra njerëz janë lënduar pas panikut që i kishte kapluar ata gjatë një ceremonie përkujtimore, që është zhvilluar në sheshin Dam të Amsterdamit. E gjithë rrëmuja u shkaktua të martën, kur një person 39-vjeçar kishte filluar të bërtiste gjatë dy minutave të heshtjes përkujtimore.

Personi në fjalë u arrestua nga policia, mirëpo motivi i sjelljes së tij akoma mbetet i paqartë, tha zëdhënësi i policisë për televizionin holandez Nos Tv.

Shumica e të lënduarve pësuan thyerje të këmbëve, duarve dhe gërvishtje të ndryshme pas panikut që i kishte kapluar, ndërsa duke ikur pa krye rrëzuan barrierat që ndalonin popullatën të kalonte në anën tjetër të rrugës, ku ndodhej monarkia holandeze dhe zyrtarët e lartë shtetëror.

Një dëshmitar i kësaj ngjarjeje, deklaroi për ueb-faqen e gazetës holandeze “Telegraaf” se personi në fjalë gjatë tërë kohës ka qeshur me zë të lartë, duke i detyruar të pranishmit t’ia tërheqin disa herë vërejtjen për sjelljen e tij.

“Personi ka filluar të bisedojë në telefon dhe për një moment ka bërtitur. Një person tjetër e ka goditur në mënyrë që të ndalet. Atëherë policia e ka arrestuar personin, dhe në atë moment ka filluar paniku”, ka deklaruar dëshmitari.

“Njerëzit kanë filluar të bërtasin dhe të shtyhen. Të gjithë mundoheshin të iknin. Ka qenë një kaos i vërtetë, mirëpo askush nuk e dinte çfarë po ndodhte në të vërtetë”, ka thënë kolumnisti i gazetës “Telegraaf”, Selale Dogan

Agjencia e lajmeve ANP ka raportuar se paniku filloi kur një njeri kishte filluar t’i sulmonte njerëzit e pranishëm në këtë ceremoni. Ai ishte arrestuar nga policia, gjë që solli panik të madh tek njerëzit. Një tjetër person që lëshoi një valixhe afër, është arrestuar gjithashtu, ka raportuar ANP.

Mbretëresha Beatrix është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes. Dhe vetëm kur çdo gjë ka përfunduar, ajo serish u kthye dhe ceremonia ka vazhduar pa pengesa.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=VfrDGjS3fOo"]YouTube- Dutch Remembrance Day Injuries (4th May 2010) Amsterdam
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Kaos në një ceremoni përkujtimore në Amsterdam

Pse kjo ne foto eshte Beatrix?lol
 
Top