• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Katër shqiptarë te shpresat e Zvicrës

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Cyrih, 31 gusht - Katër futbollistë shqiptarë janë ftuar në përfaqësuesen shpresa (U-21) të Zvicrës për ndeshjen eliminatore kundër Irlandës. Ky takim luhet më tre shtator. Përzgjedhësi i Zvicrës ka ftuar Granit Xhakën, Pajtim Kasamin, Amir Abrashin dhe Orhan Mustafin. Mesfushori 17-vjeçar i Baselit, Granit Xhaka është ftuar për herë të parë për shpresat. Amir Abrashi i Grasshopperit e Pajtim Kasami i Palermos kanë nga dy paraqitje, ndërsa Orhan Mustafi ka luajtur katër herë. Mustafi luan për Arminia Bielefeldin
 
Top