• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kenga Akustike, qe po degjoni.

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Thanks!

E ke provuar ta kendosh kete? Besoj qe do te te dale bukur. :)

https://www.youtube.com/watch?v=MxK-_Q6VeZU
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,370
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Thanks!

E ke provuar ta kendosh kete? Besoj qe do te te dale bukur. :)

https://www.youtube.com/watch?v=MxK-_Q6VeZU
You are good you. no...no...i'm telling you! you're good! you know about dream theater?! You're good... you!

degjo 'through her eyes' dhe "the spirit carries on'. Me thuaj cila te pelqen me shume.

https://www.youtube.com/watch?v=mcG0dpBz7tc&spfreload=5

I was there...I saw them live Yoko. They were unffffkkkbelievable!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

The second one, Mano. :)

Une i kam pas degjuar me shpesh nja 10-12 vjet me pare. Bleva edhe albumin Train of thought ne ate kohe.
Atehere, se kam qene me e re...lol, me ka pas pelqyer kjo:

https://m.youtube.com/watch?v=gsoNl0MzDFA
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,370
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

The second one, Mano. :)

Une i kam pas degjuar me shpesh nja 10-12 vjet me pare. Bleva edhe albumin Train of thought ne ate kohe.
Atehere, se kam qene me e re...lol, me ka pas pelqyer kjo:

https://m.youtube.com/watch?v=gsoNl0MzDFA
https://www.youtube.com/watch?v=eqi7tFv84z4

I'll cover it for you. If you are a Dream Theater fan. I'll cover it for you. Just name me the song!
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
21,785
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Yoko te kujton gje kjo melodia/muzika ne kete kenge ty?? Mua me ngjan teper e njohur, e kam degjuar diku shume vite me pare, po se gjej dot se ku, sme kujtohet qamet, ndonese me ngjall nje ndjesi qe e kam degjuar me pare, dikur ne Shqiperi. Mbase ti e gjen ose ndonje tjeter qe ka vesh per muzike, so I can have piece of mind! https://www.youtube.com/watch?v=sc4rqVwlbjU
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

@Mano

Vacant! Meqenese eshte e shkurter. :)

Te gjitha kenget jane te bukura, esp kur degjohen naten. Truri noton ne dopamine. Lol
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Prit ta degjoj kengen Bad T. :)

Se ti e di, qe I dont like her. Lol
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,370
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Yoko te kujton gje kjo melodia/muzika ne kete kenge ty?? Mua me ngjan teper e njohur, e kam degjuar diku shume vite me pare, po se gjej dot se ku, sme kujtohet qamet, ndonese me ngjall nje ndjesi qe e kam degjuar me pare, dikur ne Shqiperi. Mbase ti e gjen ose ndonje tjeter qe ka vesh per muzike, so I can have piece of mind! https://www.youtube.com/watch?v=sc4rqVwlbjU
Pink...kjo ka nje ze te mrekullueshem. Very Soulful. Ka nje ze qe te mberthen!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Ke te drejte Bad, por me ngaterrojne fjalet. Dola deri tek dera e jashtme tani ne mes te nates, qe te mos degjoj lirikat...se vetem ashtu e gjej. Lol
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
21,785
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Pink...kjo ka nje ze te mrekullueshem. Very Soulful. Ka nje ze qe te mberthen!
Mano une e di shume mire, mua zeri I kesaj me deperton ne shpirt, Po foli Yokos them une, se pelqej thote ajo. Ka nje inat te vjeter me kete Adelen e mazallah se harron, nga inati sja degjon kenget. Lol. But she doesn't know what she's missing :)
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,370
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

@Mano

Vacant! Meqenese eshte e shkurter. :)

Te gjitha kenget jane te bukura, esp kur degjohen naten. Truri noton ne dopamine. Lol
Vacant? I like it! for you ;)
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Bad, Si kolona zanore e Shamikuqes duket. :D
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,370
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Mano une e di shume mire, mua zeri I kesaj me deperton ne shpirt, Po foli Yokos them une, se pelqej thote ajo. Ka nje inat te vjeter me kete Adelen e mazallah se harron, nga inati sja degjon kenget. Lol. But she doesn't know what she's missing :)
Njesia matese per zerin e kengetarit/es eshte ambjenti akustic. Ajo ka nje ze te mrekullueshem. Degjoje...

https://www.youtube.com/watch?v=XfzpYcwiUrA
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,370
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

Kjo per mikun tim Busavat, enciklopedia e muzikes ne kete forum. Dhe per gjith te tjeret qe do t'ju pelqej. Ky version me pelqen me teper se origjinali.

Naten e mire!

'Woman in chains' what a beautiful song.

https://www.youtube.com/watch?v=WLiWi63Gu84
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

E degjova me kujdes,por s'jam shazam.
Eshte e veshtire se ste lene lirikat...lol
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,789
Pikët
113
Përgjigje e: Kenga Akustike, qe po degjoni.

2 njerez te nje qyteti me Jean Gabin?

Ose si ne filmat e Volonte-se duket. Ose xhos profesionisti. Lol u lodha

Mund te kete disa ngjashmeri me fakt...

https://www.youtube.com/watch?v=AWP4h87AhDo
 
Top