• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,908
Pikët
113
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Glu9wA4HjE0[/ame]

`bam`
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,596
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Art JUGballkanAS

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=0NYqgj5_S-I"]https://www.youtube.com/watch?v=0NYqgj5_S-I[/ame]


Don't get me wrong.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,596
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Art JUGballkanAS

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=1cjdlOj6--c"]https://www.youtube.com/watch?v=1cjdlOj6--c[/ame]
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,908
Pikët
113
Përgjigje e: Art JUGballkanAS

Shykyr....

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=EWlrNcZ4dfs[/ame]

s`kenkan shkina.

Hajde ZDRAVO za danas.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,394
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Meqenese tema e meparshme eshte mbyllur sepse ka arritur numrin limit te postimeve, po hap nje te re! ;))

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=fksAHsB5okg"]https://www.youtube.com/watch?v=fksAHsB5okg[/ame]
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,394
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Hajmo curice, hajmo djecaci
-ejani vajza, ejani djema
studenti, djaci, milicajci
-studente,djelmosha,milice
da, da, da...
-po, po, po,...

Jedva cekam da se svrsi ljeto
-Mezi po pres qe te mbaroje sezoni i veres
dosta mi je vrele klime
-Mjaft me me klimen e nxehte
zbogom, more, zbogom, more
-Lamtumire o det, lamtumire o det
odoh u planine !
-Po shkoj ne mal!

Ona voli ljeto
-Ajo deshiron veren (stinen e veres)
jer se tada nose ljetne haljinice
-Sepse atehere vesh rroba verore (te lehta)
svaki dzukac
-cdo shkollaresk (adoleshent)
vidi noge moje curice
-Sheh kembet e se dashures time

Ref.
Hajdemo u planine
-Ejani te shkojme ne mal
jer tamo nema zime
-Sepse atje nuk ka dimer
oj da, da, oj, da….``sak````sak````sak``-gezuar-[ame="https://www.youtube.com/watch?v=CAFE6UZ8DHk"]https://www.youtube.com/watch?v=CAFE6UZ8DHk[/ame]
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
8,702
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Hajmo curice, hajmo djecaci
-ejani vajza, ejani djema
studenti, djaci, milicajci
-studente,djelmosha,milice
da, da, da...
-po, po, po,...

Jedva cekam da se svrsi ljeto
-Mezi po pres qe te mbaroje sezoni i veres
dosta mi je vrele klime
-Mjaft me me klimen e nxehte
zbogom, more, zbogom, more
-Lamtumire o det, lamtumire o det
odoh u planine !
-Po shkoj ne mal!

Ona voli ljeto
-Ajo deshiron veren (stinen e veres)
jer se tada nose ljetne haljinice
-Sepse atehere vesh rroba verore (te lehta)
svaki dzukac
-cdo shkollaresk (adoleshent)
vidi noge moje curice
-Sheh kembet e se dashures time

Ref.
Hajdemo u planine
-Ejani te shkojme ne mal
jer tamo nema zime
-Sepse atje nuk ka dimer
oj da, da, oj, da….``sak````sak````sak``-gezuar-https://www.youtube.com/watch?v=CAFE6UZ8DHk
E di ti si përkthenim në atë kohë...
Olta Olta... Aty në krua... se kam qef të luaj... etj etj...

Dëgjo Helenën tani...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=M8xOft-MdZc[/ame]
 

Rudolf89

Anëtar
Anëtar
Nov 27, 2018
Postime
38
Pikët
8
RENI & ERA OJDANIC - MERCEDES [ame]https://www.youtube.com/watch?v=KtPNdgyS7rA[/ame]
 

Rudolf89

Anëtar
Anëtar
Nov 27, 2018
Postime
38
Pikët
8
Kaiti Garbi -To kati [ame]https://www.youtube.com/watch?v=5iTsMlykyf8[/ame]
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
8,702
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Lepa dhe lloji i muzikës që këndon nuk e kam pëlqyer asnjëherë....
E urreja... si muzikë Bujar Qomili apo tallava.... për të vjellë..
 

Rudolf89

Anëtar
Anëtar
Nov 27, 2018
Postime
38
Pikët
8
Giannis Ploutarhos - To Fonazo [ame]https://www.youtube.com/watch?v=LBG4Yh47i6M[/ame]
 

Rudolf89

Anëtar
Anëtar
Nov 27, 2018
Postime
38
Pikët
8
Mirko Cetinski - Jugoslavia (Italian version) [ame]https://www.youtube.com/watch?v=v6lyOxtqvQI[/ame]
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
8,702
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Ja psh.... janë dy gjëra krejt të kundërta...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=UTvHVepE_e4[/ame]
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,394
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Text i prevod na albanskom: :p

Sve je lako kad si mlad,
-Gjithcka eshte me e lehte kur je i ri
Svako odijelo dobro ti stoji,
-Cdo veshje te rrin shume mire
A svaka rana manje boli,
-Por edhe cdo plage te dhemb me pak
O da, o da, o da...
-oh po, oh po, po..

Sve je lako kad si mlad,
-Gjithcka eshte me lehte kur je i ri
Lakše okrećeš leđa sreći,
-Lehte ja kthen shpinen(kurrizin) fatit
Baš te briga s kim ćeš leći,
-As qe te intereson(brengosesh) me cilin do te shtrihesh,(nuk e kuptoj mire)
Krv i suze mogu teći.
-Gjaku dhe lotet mund te rrjedhin

Sve je baš lako.
-Tamam eshte vertet e lehte


O da, o da, o da.``sak``🎸🎵🎼🎙🎷🍻👌

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=ZzAEd1MgeJ0"]https://www.youtube.com/watch?v=ZzAEd1MgeJ0[/ame]
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
8,702
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Apo kjo....

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xZ9FUQmfUmE[/ame]
 
Top