• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kenge te Gadishullit Ballkanik

Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,934
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Hajmo curice, hajmo djecaci
-ejani vajza, ejani djema
studenti, djaci, milicajci
-studente,djelmosha,milice
da, da, da...
-po, po, po,...

Jedva cekam da se svrsi ljeto
-Mezi po pres qe te mbaroje sezoni i veres
dosta mi je vrele klime
-Mjaft me me klimen e nxehte
zbogom, more, zbogom, more
-Lamtumire o det, lamtumire o det
odoh u planine !
-Po shkoj ne mal!

Ona voli ljeto
-Ajo deshiron veren (stinen e veres)
jer se tada nose ljetne haljinice
-Sepse atehere vesh rroba verore (te lehta)
svaki dzukac
-cdo shkollaresk (adoleshent)
vidi noge moje curice
-Sheh kembet e se dashures time

Ref.
Hajdemo u planine
-Ejani te shkojme ne mal
jer tamo nema zime
-Sepse atje nuk ka dimer
oj da, da, oj, da….``sak````sak````sak``

 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,496
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Hajmo curice, hajmo djecaci
-ejani vajza, ejani djema
studenti, djaci, milicajci
-studente,djelmosha,milice
da, da, da...
-po, po, po,...

Jedva cekam da se svrsi ljeto
-Mezi po pres qe te mbaroje sezoni i veres
dosta mi je vrele klime
-Mjaft me me klimen e nxehte
zbogom, more, zbogom, more
-Lamtumire o det, lamtumire o det
odoh u planine !
-Po shkoj ne mal!

Ona voli ljeto
-Ajo deshiron veren (stinen e veres)
jer se tada nose ljetne haljinice
-Sepse atehere vesh rroba verore (te lehta)
svaki dzukac
-cdo shkollaresk (adoleshent)
vidi noge moje curice
-Sheh kembet e se dashures time

Ref.
Hajdemo u planine
-Ejani te shkojme ne mal
jer tamo nema zime
-Sepse atje nuk ka dimer
oj da, da, oj, da….``sak````sak````sak``-gezuar-
E di ti si përkthenim në atë kohë...
Olta Olta... Aty në krua... se kam qef të luaj... etj etj...

Dëgjo Helenën tani...

 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,496
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Lepa dhe lloji i muzikës që këndon nuk e kam pëlqyer asnjëherë....
E urreja... si muzikë Bujar Qomili apo tallava.... për të vjellë..
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,496
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Ja psh.... janë dy gjëra krejt të kundërta...

 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,934
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Text i prevod na albanskom: :p

Sve je lako kad si mlad,
-Gjithcka eshte me e lehte kur je i ri
Svako odijelo dobro ti stoji,
-Cdo veshje te rrin shume mire
A svaka rana manje boli,
-Por edhe cdo plage te dhemb me pak
O da, o da, o da...
-oh po, oh po, po..

Sve je lako kad si mlad,
-Gjithcka eshte me lehte kur je i ri
Lakše okrećeš leđa sreći,
-Lehte ja kthen shpinen(kurrizin) fatit
Baš te briga s kim ćeš leći,
-As qe te intereson(brengosesh) me cilin do te shtrihesh,(nuk e kuptoj mire)
Krv i suze mogu teći.
-Gjaku dhe lotet mund te rrjedhin

Sve je baš lako.
-Tamam eshte vertet e lehte


O da, o da, o da.``sak``???????

 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,496
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Apo kjo....

 

Rudolf89

Anëtar
Anëtar
Nov 27, 2018
Postime
38
Pikët
8
Stoja - Moje srce ostariti ne sme - Sezam Produkcija [ame]https://www.youtube.com/watch?v=30UFqAIIJuY[/ame] baba nga durrsi kjo eshte per ty
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,934
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Zivot ide dalje
-Jeta ecen tutje (vazhdon)

zivot brzo prolazi
-Jeta shpejt kalon

ali osjecam da
-Por e ndjej qe

to vise nisi ti, a ni ja..
-Ti nuk je me ajo e dikurshmja, por as une...Mozda bi i mogli
-Ndoshta edhe do te mundeshim

pokusati ponovo
-Ta provonim perseri se bashku

al' bojim se da
-Por kam frike(druhem) se

ovaj put gotovo..
-Kesaj radhe(here) cdo gje ka mbaruarAl' samo ti
-Por vetem TI

mi ubrzavas disanje
-Ma pershpejton frymarrjen (me emocionon)

jer se ja, jos uvijek
-Sepse une akoma

palim na tebe..
-Ndizem ende prej teje❤

Ref.

Ako su to samo bile lazi
-Edhe sikur keto te kishin qene genjeshtra

lazimo se bar jos malo
-Le te genjehemi akoma te pakten edhe pak

ako su to samo bile varke
-Edhe sikur keto te kishin qene mashtrime

varajmo se, varajmo..
-Le te mashtrohemi, le te mashtrohemi


Zivot ide dalje

zivot brzo prolazi

al' osjecam da

to vise nisi ti, a ni ja..Ljubavi i mrznje
-Dashuria dhe Urretja

tesko je preskociti zid
-Veshtire ta kapercesh kete mur (ndares)

al' bojim se da
-Por kete here kam frike(druhem)

dobar smo par, bili mi..
-Nje cift i perkryer, kemi qene.. ?``sak````sak````sak``

 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,608
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Meqenese tema e meparshme eshte mbyllur sepse ka arritur numrin limit te postimeve, po hap nje te re! ;))

https://www.youtube.com/watch?v=fksAHsB5okg
Kjo quhet infeksion o Baba. Hemmm. Po nejse. Ja vlenka te shoh tekstet e perkthyera dhe nuk do me duhej shume qe t'a hudhja tuc serbo-kroatishten.

P.S.
Vete mjaftohem me Dugme,Divlje,Corba, Plavi,Bajaga,Lep i Sol dhe ca te tjera. Por dugmet ngelen dugme. Me ka shpetuar nga ajo kohe. Parnij Valjak.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,496
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Dugme ?
Per here te fundit ne radio, e kam degjuar ne top alb radio ne 97

 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,934
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Text i prevod:
Drugovi su odmah rekli nije za tebe
-Shoket menjehere me thane ajo nuk eshte per ty
Izbij je iz glave idi negde napij se
-Nxirre nga koka(hiqe nga mendja), shko dikund dhe dehu(pi)
Rekli su mi da si strasnija od Satane
-Me thane qe je me e tmerrshme sesa Satanai
Drugi su te znali mnogo bolje od mene
-Te tjeret te njihnin shume me mire sesa une

Mrzeo sam svakog ko te nije voleo
-Urreva gjithkend qe nuk te donte
Ruzan glas o tebi me je boleo
-Zerat e keqinj ndaj teje me dhembnin(plagosnin)

Kao mornar dobro more sanjao sam te
-Si marinaret qe enderrojne detin, te enderrova ty
Al' je Naptun slao talase
-Por Neptuni i shperndate valet
Kao zedna zemlja kisu cekao sam te
-Si toka e zhuritur per uje te kam pritur
To su bile susne godine….
-Por ato ishin vitet e nje thatesire...

Opijeno srce gluvo je za savete
-Zemra e dehur (nga dashuria) eshte shurdhe ndaj keshillave
Ipak su te znali mnogo bolje od mene
-Mgjth, ty te njihnin me mire sesa une
Mrzeo sam svakog ko te nije voleo
Ruzan glas o tebi me je boleo!``sak``???✔

 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,608
Pikët
113
Përgjigje e: Kenge te Gadishullit Ballkanik II.

Dugme ?
Per here te fundit ne radio, e kam degjuar ne top alb radio ne 97

Dugmici...
Ja nje kryeveper e tyredhe ReunionDegjo Tifa ( Mladen Vojičić ) dhe mundohu te kuptosh pse shume vete e pelqejne me shume se Zhelko Bebek apo Alan Islamovic.

Dhe koncerti legjendar ne Hajdutska Cesma

 
Top