• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kenge te Gadishullit Ballkanik

Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,934
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Koha iku, na harroi
Mbeti veç kujtimi letër,
Si ngahera, të kërkoj
Me gitarë poemë e vjetër
Para shkollës, si dikur
Unë të pres, e ti nuk vije
Dhe pyes veten, si i marrë
Ndonjëherë në mend do t´bije

Ref: 2

Ku më mbete bjondina ime
Që më ngjall prapë këto kujtime
Ndonjëherë të lutem a me kujton!
Ty të kisha yll rinie
Një dhuratë prej përendie
Dashuri e vjetër të kërkoj...

Gjumë nuk kam, bie shi
Në fotografi ti vetëm mbete
Jeta të mori, larg të qoi
Nuk e di se ku më trete
Jam i vetëm, si atëherë
Fati mua nuk më priu
Lumturinë që ne e kishim fatkeqësia e përbiu...

Ref : 3
Ku më mbete bjondina ime
Që më ngjall prapë këto kujtime
Ndonjëherë të lutem a më kujton
Ty të kisha yll rinie
Një dhurat prej përendie
Dashuri e vjetër të kërkoj... ❤ ``sak``?

 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,934
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
❤????❤?

Hej o hej, bash si uji që del nga gurra,
hej o hej more bardh si bora nëpër curra!

Bardh si bora ne livadhe,
Hej hej hej more si ortek që del ne male!

Hej hej...., sot ne n'telat te sharkise,
Hej hej hej more zemra i knon gjithmon Lirise!

Kur ta kthym moj Kosovë shpinen,
Hej hej hej more e lam bor e gjetem dimen!

Krejt ti tham moçale kneta,
Hej hej hej more buk e lot na shkojke jeta! ?

O nal o pak krajli o'i Serbise
Hej hej hej more si dikur klysht e tradhtise!

Vatrat tona i kemi lanë,
Hej hej hej more se n'Shqypni e kemi ni Nanë!❤

Atje pari o ku len dielli,
Hej hej hej mori ndritshë toka e ndritshë qielli!

Nuk mjafton konga e sharkise,
Hej hej hej more per me knu gjithmon Shqipinise!:)

Hej hej.... Veq Shqipnin te kemi gjithmone
Hej hej hej more doren n'zemer e pushken n'dor! ?

 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,863
Pikët
113
Kosovska polja, africko djubre singing Kosovo
Da ti ja jebem, ti ne jebem sve po spisku ponovo 😂
Viidovdaaaan deri ne taaaavaaaaaaan `dance`1603989176908.png

 
Top