• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kinema, Jolie nuk sposton dot Di Caprio-n

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer


Thrilleri i spiunazhit i Angelina Jolie, “Salt”, ka dështuar në rrëzimin nga froni të filmit “Inception”, që ka zaptuar kreun e klasifikimeve në SHBA.

Filmi me një hajdut ëndrrash, të interpretuar nga aktori Leonardo di Caprio ka kaluar javën e dytë në krye të box office, duke fituar 43.5 milionë dollarë.

Ndërsa “Salt” ka arritur të fitojë 36.5 milionë. Komedia familjare “Despicable Me”, me aktorin Steve Carrell u rendit në vendin e tretë.

Tre filmat në fjalë janë bazuar në histori orgjinale dhe nuk janë vetëm fantazi. “Të kesh tre filma të bazuar në ngjarje të vërteta në krye të klasifikimit është një mësim për studiot se ndoshta publiku është më i hapur ndaj orgjinalitetit”, ka deklaruar analisti i Hollyëood.com, Paul Dergarabedian.
 
Top