• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kinezi se lëshon truallin, mbrohet me raketa

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy


Yang Youde, pronar i një copë toke në paralagjen Wuhan të Kinës, refuzoi dy përpjekje për ta dëbuar nga prona e tij, duke u mbrojtur me raketa të prodhuara nga vetë ai.
Ai ka ngulur këmbë se nuk do të largohet nga trualli i tij pa ia siguruar shumën e parave që ka kërkuar për tokën.

Deri më tash Yang ka arritur t’i frikësojë uzurpuesit me lansimin e raketave të improvizuara mbi kokat e njerëzve të cilët vinin për ta dëbuar, pasi qëllimi i tij është të mos e lëndojë askënd.

Armët e tij eksplozive i ka punuar nga materiali të cilin e shesin në tregun lokal për fishekzjarrë, ndërsa rrezja e veprimit të tyre është rreth 100 metra.

Sikur në ndonjë film luftarak, Yang Youde ka ndërtuar një kullë të vogël nga e cila lason raketat, dhe se deri më tash ka pasur sukses dëshmon fakti se në maj ka zmbrapsur rreth 100 njerëz, derisa në tokat e fqinjëve kanë filluar të ndërtohen shtëpitë e para. /Telegrafi/
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Kinezi se lëshon truallin, mbrohet me raketa

Sa i zgjuar tjetri :p
 
Top