• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kisha Katolike Belge hetohet për abuzime seksuale..

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Policia belge morri në pyetje ish-kryepeshkopin e Kishës Katolike Belge,
të martën si dëshmitar në një hetim mbi pretendimet e abuzimeve
seksuale nga priftërinjtë.


Kardinali Godfried Danneels, i
cili dha dorëheqje në janar pas tre dekadave si kryepeshkop i Belgjikës,
është akuzuar për njohjen e abuzimeve seksuale dhe mos ndalimin e tyre.

“Ai
kishte dijeni për më së paku 50 raste të abuzimeve seksuale nga
priftërinjtë” thotë një zëdhënës i zyrës së prokurorit belg.

Danneels
nuk është përgjigjur në publik ndaj akuzave dhe nuk është akuzuar për
ndonjë krim. Kisha Katolike Belge është e gatshme për të bashkëpunuar
për hetimet tha zëdhënësi Eric de Beukelaer.

Këto raste të
abuzimeve seksuale nga priftërinjtë vijnë si vazhdimësi e një vale të
gjërë hetimesh që po bëhën në SHBA, Evropë e gjetiu për raste të
ngjashme që kanë ndodhur për dekada të tëra
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,274
Pikët
113
Përgjigje e: Kisha Katolike Belge hetohet për abuzime seksuale..

Policia belge morri në pyetje ish-kryepeshkopin e Kishës Katolike Belge,
të martën si dëshmitar në një hetim mbi pretendimet e abuzimeve
seksuale nga priftërinjtë.


Kardinali Godfried Danneels, i
cili dha dorëheqje në janar pas tre dekadave si kryepeshkop i Belgjikës,
është akuzuar për njohjen e abuzimeve seksuale dhe mos ndalimin e tyre.

“Ai
kishte dijeni për më së paku 50 raste të abuzimeve seksuale nga
priftërinjtë” thotë një zëdhënës i zyrës së prokurorit belg.

Danneels
nuk është përgjigjur në publik ndaj akuzave dhe nuk është akuzuar për
ndonjë krim. Kisha Katolike Belge është e gatshme për të bashkëpunuar
për hetimet tha zëdhënësi Eric de Beukelaer.

Këto raste të
abuzimeve seksuale nga priftërinjtë vijnë si vazhdimësi e një vale të
gjërë hetimesh që po bëhën në SHBA, Evropë e gjetiu për raste të
ngjashme që kanë ndodhur për dekada të tëra
Eshte bere nje racia ku jane marre nen secuestrim nga policia Belge photo,disqe,compjuter e-mails...
Danneels,tek i cili ishin ankuar 20 viktima ju eshte pergjigjur qe demtohet imazhi i kishes..kaq!
Filluan ne Islande,USA,Gjermani,Austri..hetimet.
@pufe
e ke tek Der Spiegel artikullin ne fjale,numri paraardhes.
 
Top