• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kobrat shetitje neper rruget e qytetit kinez

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Me shume se 160 kobra te cilat iken nga nje qender ilegale per rritjen e gjarperinjve, kane shkaktuar panik ne qytetin kinez Shijiaou para se te kapen ose mbyten, njoftuan mediat kineze.

Gjarperinjte vershuan rrugeve, kuzhinave dhe tualeteve publike te qytetit ne jugperendim te Kines, shkruan gazeta britanike “The Times”.

“Zhang Erfen hyri ne tualet vetem kur degjuam kelthitjen e saj, e me pas iku shpejt nga tualeti”, tha nje banor.

Banori Cai Yong pranoi se kishte rritur ilegalisht rreth 1.900 kobra ne ish shkollen te cilen e kishte shnderruar ne qender artificiale. “Shumica e ketyre zvarranikeve jane vrare dhe kapur, por ende mungojne edhe shume”, shkruan gazeta.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Kobrat shetitje neper rruget e qytetit kinez

o bo bo bo sa tmerr i kam :S , gjynaf do helmojne ndonje femi..
E vërtetuar me shkencë, gjarpërinjt nuk i hanë fëmijët. Ndoshta shikimi i zbehtë i tyre ngatërron prehë, por në asnjë rast nuk ka ndodhur e kundërta. Kërko në google dhe shikoje! :D
 
Top