• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kodi

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
22,517
Pikët
113
Kush eshte me i mire Kodi apo smart IPTV ?
Kodi, funksionon me addone qe jane te thuash 90%falas, por sjane te qendrueshme,

Iptv, o me pare, pare si kendonte Mahmod, ne sanremo,..

Edhe iptv, ne nje fare menyre seshte e sigurte, se paguan parate, e zeme per 1 vit, dhe ate server e bllokojne,..

Per mua me e mire deri tani eshte me satelit,
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
1,847
Pikët
113
Kodi, funksionon me addone qe jane te thuash 90%falas, por sjane te qendrueshme,

Iptv, o me pare, pare si kendonte Mahmod, ne sanremo,..

Edhe iptv, ne nje fare menyre seshte e sigurte, se paguan parate, e zeme per 1 vit, dhe ate server e bllokojne,..

Per mua me e mire deri tani eshte me satelit,
Atehere KODI, po qe se i ka falas dhe te pa qendrushme, s'ke ce do.
Me mire IPTV. qe e njoh mire, por per KODIN nuk kisha ide.
Flm.
 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
742
Pikët
63
Tek ne themi: teshes falë nuk i kshyrën dhomtë!
Përjetësisht nuk ke asgjë, bile as ato që i paguan.
Addons-at sa të zgjasin-zgjasin, kur përfundonë
dalin të reja e keshtu vazhdon. Kur e përsërit një gjë,
aspak nuk është e vështirë dhe bëhet rutinë Sa për
kualitet, as programet IPTV nuk janë aq më të mira,
sepse gjithëçka është "streaming" që përdor internetin
si medium shpërndarës. Për ata që mendojnë se KODI-it
i ka kaluar koha, le të shikojnë vetëm android tv boxat
që shumica nga to vijnë me KODI-in të instaluar.

Për ata që kurr se kanë përdorur, ja një video për hapat e parë:

 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
742
Pikët
63
Të gjithë ata që kanë KODI-in të instaluarë, mos u ngutni ta bëni update
KODI-in 19 (Matrix), për shkak se addons-at që keni nuk do të iu funksionojnë
derisa edhe ato të bëhen update. Duket se problemi qëndron se KODI i ri
përdor python 3, kurse i vjetri versionin 2.

 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
4,205
Pikët
113
Mendoj se kodi eshte nje aplikacion shume i mire , dhe ben goxha mire punen e tij.
personalisht preferoj "Stb pro" origjinal ne Mag.
 
Top