• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kofshe pule ne furre

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

12kofshe pule

6feta proshute e grire ne makinen e mishit

10 luge gjelle djathe i grire kackavall

2veze te rrahura

majdanoz,,rozmarine

krip,,piper,,

1 filxhan caj peksimadhe,,( buke e thate e bluar )

PERGATITJA E MBUSHJES

Perzihen bashke,,proshuta,,djathi,,vezet,,peksimadhja, majdanoz,,rozmarine

PERGATITJA

Ndani mishin e pules nga kocka..dhe rriheni lehte me nje cekic , sperkatet me kripe..ju vendoset mbushja ( e pregatitur me siper )

,,lidhen me spango kuzhine te pakten ne tre vend,,vendosen permbys ne tepsi ( shih foton) ku keni shtruar leter kuzhine

ngrohet furra ne 350grad

Picen derisa te marre ngjyre te arte,,,per 40-50 minuta,,,,

leren te ftohen 15min pastaj ju hiqet spangoja
 
Top