• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Koment per kontributin e Majkell Xhordan.

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
4,091
Pikët
113
Enes Kanter basketbollist amerikan i NBA-se dha nje interviste per gazetaren e CNN
Pamela Brown ku u shpreh qe legjenda e basketbollit amerikan Majkell Xhordan nuk ka bere asgje per komunitetin black ne Amerike,pervec krijimit te nje fondacioni.
Ajo qe ka thene Kanter eshte e vertete.Xhordani nuk eshte perzier fare me komunitetin,ka qendruar i vecuar dhe nuk ka dhene asnje ndikim ,asnje influence.Zero.Qesharak eshte fakti qe ai shkoi dhe i bleu dhurate nje makine Ferrari shokut te tij te ngushte Skoti Pipenit dhe ka injoruar komplet komunitetin black.Ka qene komplet indiferent.Skoti eshte deri ne fyt i mbuluar me para dhe s'ka nevoje per makine dhurate.Do ishte me e drejte qe Xhordani te leshonte para dhurate per te rinj te talentuar qe te vazhdonin studime universitare,te financonte per shendetsine,teknologjine e re etj dhe jo te leshoje lekun te dikush qe eshte i pasur dhe s'ka nevoje per dhurata.
 
Top