• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kompjuteri denon fjalet e pista

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Quhet Pepper Mouth dhe eshte nje pajisje teknologjike e projektuar nga Ultra Modern Life. Ajo eshte ideuar nga nje student qe ka dashur te krijoje nje metafore teknologjike te sjelljes se gjyshes, e cila kur e degjonte qe fliste keq, i vendoste piper ne goje.

Studenti quhet Ozge Kirimlioglu dhe shpikja e tij synon t’i jape nje zhvillim moralizues perhapjes se vullgaritetit te rrjeteve sociale dhe blogjeve.

Mjafton te lidhesh pajisjen e Ozge me kompjuterin nepermjet nje USB-je dhe sa here qe do te perdoret nje fjale e piste do te ndizet nje drite e kuqe si paralajmerim.

Nese vazhdohet akoma, aparati i ngarkuar me bombula me ere te keqe do te filloje te leshoje aromen mbytese.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Kompjuteri denon fjalet e pista

hahahhahaha na duhet per chatistat nje e tille ... dhe nje per mua kur jam icik si kshu ... me nerva, e leshoj dhe une xogun :(
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Përgjigje e: Kompjuteri denon fjalet e pista

hahahhahaha na duhet per chatistat nje e tille ... dhe nje per mua kur jam icik si kshu ... me nerva, e leshoj dhe une xogun :(
hahahaha ku mund ta blejme???
Qeka tamom per mu-qesh-
 
Top