• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kompleksi jetësor i Ramushit dhe Iliri i palumtur, presidenti qesharak që organizon protestë kundër vetes

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,245
Pikët
113
kimete.jpg
Nga Kimete Berisha

Kompleksi jetësor i Ramushit dhe Iliri i palumtur.
– Edi Rama ka ‘dasht’ me nda Kosovën (tonë).
– Ramush Haradinaj ‘pa dasht’ e ka nda Çakorrin (e tij).
Përveç Ramushit që përgjithmonë e ka ‘nda’ vendlindjen e tij, për t’u bërë kryeministër i shtetit më të varfër në Evropë, PDK-ja e ka ‘nda’ Mitrovicën, në veriore dhe jugore.
Hashim Thaçi bile tradhtar pak më ‘i mirë’, ka dasht me shkëmby’ toka me Serbinë.
Veç Edi Ramës nuk i është ‘plotësuar dëshira’ me
nda Kosovën.
Prandaj, kur njeriu e dëgjon Ramushin e ish-Çakorrit (të tij të dashur) duke e akuzu për ndarje njeriun që nuk ndau asgjë, pavarësisht çka ka në zemrën e tij, ka dashur Edi Rama ta ndajë Kosovën apo jo, të vjen me kap kryet me duar e me shku me marrë pjesë në protestën e Ilir Metës.
Iliri është Presidenti më qesharak në botë, sepse është njeriu i vetëm në botë që organizon protestë kundër vetvetes.
Nuk dëgjon këso çmendie dhe nuk ia gjen kund yrrnekun.
I duket pak që ne e dimë se as si President nuk është i aftë me respektu Kushtetutën, anipse nuk ia ndalon askush me respektu Kushtetutën, prandaj del me demonstru në shesh ultësinë e tij. Se ky nuk bëhet rehat pa e pa krejt bota që është ‘gullash’.
Kush po lyp me të ndihmu ty, kur as si President nuk i ndihmon vetes?
Qysh është e mundur me t’u duk vetja ‘kaq i vogël’, kaq kurrkushi, kur me pozitë je kaq ‘i madh’.
Çfarë kompleksi është ky!
Përveç mallkim.
Iliri pret me zbrit nga qielli shqiponjat. Nuk i thërret në ndihmë ‘kuajt’ po shqiponjat, e shqiponjat u ndihmojnë veç atyre që fluturojnë dhe atyre që flejn në këmbë, si kuajt.
Iliri i quan protestuesit ‘shqiponja’, ende ky me do shqiponja, me do dallavere klaske, ende ky në ymyd t’yne, kujton se ende shqiponja e josh dikë m’u çu në këmbë.
Premto ti naj kafe pa pare, naj party, naj dashni rasti mes protesuesve, naj vend pune t’lehtë, punë që s’lypet me çu rand, premto naj karasevdallak, premto se edhe shqiptari më i thjesht pa vjedh e pa u merr me krim mundet me ndërtu shpi magjike si Ti, se sa për shqiponja, shqiponjat s’ta bëjnë çaren, bile ruju se disa prej tyre e hanë majmunin, e shumë prej tyre i hanë edhe njerëzit ‘e vdekur’.
Para se me dal m’i pri protestës, lëshoja një sy Llajkave, në bazë të llajkave ti përnime paske probleme, njëmend paske arsye me protestu.
P.S. E Albini (se për pak harrova), Albini është ok.
_______________________________________
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
4,944
Pikët
83
Shumica rrijn, shohin e presin se çfar do te ndodhe. Shtangisti nuk proteston kunder vetes, ai po don me pshtu bithen e vet, e me tregu se I shkojn njerez pas. E ban per te qen "protagonist" mbas largimit si president sharlatan. Edveri e Lul-Salihi nuk kan ma interes me e nda tepsin me ate e Monen.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
19,628
Pikët
113
Ky Rramushi si me qene Chuck Norris. Nuk ben per politikan. Jepini ndonje pushke me mbrojt atdheun. Kaq.
 

Iluzionisti

V.I.P
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
2,251
Pikët
113
Une kam hallin e Lindes ?? ...se te rames e kam zgjidh...kush asht kjo kimetja pa kimet...na ca planeti jeton...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,510
Pikët
113

I kam HARXHUAR fjalet ofenduese.....sa MIRE ja u bo...ky KANCEROZI.

Tall BYCEN...dhe ky...VRITEJ i PARI,ose fjala ime eshte brutale.Atehere ne kamp...PERQENDRIMI.

Inshallah e HELMOJNE,por JO une.
 

pablito

plata o plomo
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
2,858
Pikët
113
@pablito

Gjesti i presidentit me QELBS eshte KY...


Amen.
Fiks, esht msu dhe ka bo si ka dash qefi,tjeret kan nejt spektator.Per sa koh do ket shprehje 'cmduhet mu,larg b...es time,'kahu do vuj ky popull!!!Te mos harrojm :--Patriotizmi esht streha e fundit e tradhetareve dhe maskarenjve!!!
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,219
Pikët
113
aahhh, ata i ka zon rrota bishtin, jane gjith stres e siklet,
ndersa kimetja do t'jua shtoj edhe me teper `dance`
 
Top