• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Komplimentat qe do deshironin femrat....

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Nga gazeta turke Milliyet)

Sipas nje ankete te bere nga gazeta Elle ne Gjermani femrat presin me teper komplimete se meshkujt (nuk eshte habi). 62 % e 500 femrave qe more n pjse u ankuas ne meshkujt bejne komplimente shume rralle. Sipas tyre meshkujt e kane te veshtire te bejne komplimente, por nese i ndihmon pak mund te kene permiresime

Disa nga komplimentet qe femrat do te donin te degjonin me teper jane:


Po te mos ekzistoje do doja te te shpikja

A mund ta fusesh pak gishtin ne kafe se paska mbaruar sheqeri.

Je zbukuruar edhe me teper nga koha qe te kam njohur

Ti gatuan me mire se nena ime.

S'kam pare njeri te hekurose kaq seksi sa ty

Nje moment pa ty, me duket pafundesi (bejini vete komentet )


Po juve vajza cilat ju pelqen?
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

haha cfar komplimente qeka kto aman ....

A mund ta fusesh pak gishtin ne kafe se paska mbaruar sheqeri.
haha

mua te them te drejten nuk me pelqejne fare te me jep nje mashkull kompliment se gjithmon mendoj qe tallet sa per te be qejfin ...ja di me shume per nder mos me fol ic ..:p
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,803
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Aman, si kukul te mos e trajtoje se terbohet kukulla pastaj :D
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,731
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Une pa ty jam i vdekur.
Ti je gjysma ime , pa ty ndihem i paplot.
Te kerkoja ne qiell , ti paske qen ne toke :D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

S`ka njeri qe nuk i mirepret komplimentet...si femer ashtu dhe mashkull.
Eshte pjese qe hyn ne vetvleresimin..
Ato, qe jane me lart ne postimin e pare, s`mund te jene kurresesi tipike dhe, per me teper "jane limonate e holluar me uje"
Menyra e shprehjes, aresyeja, qellimi, kuptimi (afer apo larg se vertetes), momenti, personi qe t`i ben, eshte tjeter gje dhe i takon atij/asaj te cilit/ciles i drejtohen qe ta perceptoje ..dhe s`ia vlen ta diskutosh ketu..
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

S`ka njeri qe nuk i mirepret komplimentet...si femer ashtu dhe mashkull.
Eshte pjese qe hyn ne vetvleresimin..
Ato, qe jane me lart ne postimin e pare, s`mund te jene kurresesi tipike dhe, per me teper "jane limonate e holluar me uje"
Menyra e shprehjes, aresyeja, qellimi, kuptimi (afer apo larg se vertetes), momenti, personi qe t`i ben, eshte tjeter gje dhe i takon atij/asaj te cilit/ciles i drejtohen qe ta perceptoje ..dhe s`ia vlen ta diskutosh ketu..
Sorry,se po nisem nga shkrimi i juaj!
Keshtu eshte pa tjeter(ose duhet,nuk e di).
Nisem vetem nga nje fakt(besoheni ose jo nuk ka rendesi).
Por ne pune kete here: i thashe nje kolegeje ti je grua e mire.
Perse-mu drejtua!
Sepse-ju drejtova,ti sa here qe flet skuqesh ne fytyre....dhe vazhdova: nuk ka shume femra te tjera ne qarkullim,sot.
Faleminderit-mu pergjigj dhe u skuq prape ne mollezat e fytyres.
Burri jot eshte me fat(kete e mendova).
klm
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

S'kam pare njeri te hekurose kaq seksi sa ty hahahaa
edhe kete se dija fare..
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

S'kam pare njeri te hekurose kaq seksi sa ty hahahaa
edhe kete se dija fare..
Mbase eshte per ti bere paraprite lavatrices se neserme. ( jo per gje po Kostumi kemisha e kravata duhen lare me dore + qe hekurosja eshte 20 minuta pune)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Mu dha rasti te them dicka, nuk ka rendesi sigurisht, por mu kujtua :
Zakonisht nese te bejne nje kompliment per veshjen, psh nje pallto, apo nje bluze, fustan etj etj, thuhet ne keto raste : Faleminderit.
Nje person shume i afert per mua, qe perhere eshte perkushtuar te me mesoje, dikur me tha : Jo, nuk eshte kjo pergjigja (u habita).
Nese ta thone pergjigja eshte :
"Po, vertet, edhe mua me pelqen prandaj dhe e vesh" (kjo na qenka pergjigja me klasike).
Nuk e kuptova kete menyre pergjigjeje......
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

nuk lahen rrobat perdit :p se hekuri ket pune ka..
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

"Po, vertet, edhe mua me pelqen prandaj dhe e vesh" (kjo na qenka pergjigja me klasike).
Nuk e kuptova kete menyre pergjigjeje......
Fjala "Faleminderit" ka peshe ndaj ndihmesave , vleresimeve apo sherbibeme qe na ofrohen... Per sa i perket veshjes: Nese ajo qe ju vishni eshte bukur per ju e ju ben te ndjeheni mire nen rehatine e saj atehere ska vend per komplimenta. Ironia ( Po vertet, edhe mua me pelqen prandaj e vesh) eshte me klasikja qe te lejon tia vesh ne dukje komplimentuesit se lajkat jane te teperta...pasi duke u veshur "mire" ( gjithmone sipas jush, pasi e bukur eshte ajo qe ju ben te ndjeheni mire) sperben asgje prekese per komplimentuesin,

Nese komplimenti do te ishte ( Faleminderit qe me lejon te jem prrane teje e te kem kenaqsine e prezences suaj te kendshme) ...Kjo vertet qe meriton nje faleminderit. ;))
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Mbase eshte per ti bere paraprite lavatrices se neserme. ( jo per gje po Kostumi kemisha e kravata duhen lare me dore + qe hekurosja eshte 20 minuta pune)
Ke pershtypje te gabuar per mua.......jo per noi gjo.
lg
Se jemi ne pauze tani.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Ke pershtypje te gabuar per mua.......jo per noi gjo.
lg
Se jemi ne pauze tani.
Po sgurisht qe mund ta kem edhe gabim... gjithcka varet nga sa larg shkon imagjinata, por mua sme duket em vend te besh nje kompiment ndaj dikujt qe hekuros, sipas kesaj logjike duhet me u eksitu edhe me fshesaxhiet e rrugeve ne 4 te mgjesit pasi nese te eksiton hekuri duhet ta kete kete efekt edhe fshesa...


P.S Mbase me duket absurde sepse kostumet e mia i coj ne pastrim kimik, paguj leket e largohem duke lene pas nje , faleminderit.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Po sgurisht qe mund ta kem edhe gabim... gjithcka varet nga sa larg shkon imagjinata, por mua sme duket em vend te besh nje kompiment ndaj dikujt qe hekuros, sipas kesaj logjike duhet me u eksitu edhe me fshesaxhiet e rrugeve ne 4 te mgjesit pasi nese te eksiton hekuri duhet ta kete kete efekt edhe fshesa...


P.S Mbase me duket absurde sepse kostumet e mia i coj ne pastrim kimik, paguj leket e largohem duke lene pas nje , faleminderit.
Nuk ishte imagjinate,se po qe per imagjinate nuk ka definicion tek mua!
Mos i mat gjerat me metrin tend.
Kete ta besoj qe ne pastrim kimik i con...
lg
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Do jam them neser,asaj...ja kam thene me kohe .
Do ja perseris prap(cfar fati jemi bashke ne tavoline)
E di qe do genjej,okay!
Por te tjerat jane shemtira!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Sa e vecante je??
Keto te tjerat........0
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Me fal cuni dhe ju tjeret qe do dal nga tema ....

Armandi.EU..

Si eshte puna me ty antar cfar halli ke ..?!:O ke secili postim qe ben ti ne fakt ''citim '' e ben me ofendim pastaj ''citim'' behet me ate atar qe ke biseden .... ti flet e flet dhe shkon i ben citim aty qe nuk e ke fare biseden ....si pershembull me Meri-n cfar halli ke qe i bije goces ne qaf ajo thjesht poston aty ku e jep mendimin e vet ....te lutem rri urt pa ofendim dhe shprehe mendimin tende e mos abuzo me mendimet e te tjereeve ..

KLM..!!!
 

Arianiti

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 16, 2010
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Ty kur te sho,me jep drit,
ne ty kur mendoj,mar oreks....
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Komplimentat qe do deshironin femrat....

Me fal cuni dhe ju tjeret qe do dal nga tema ....

Armandi.EU..

Si eshte puna me ty antar cfar halli ke ..?!:O ke secili postim qe ben ti ne fakt ''citim '' e ben me ofendim pastaj ''citim'' behet me ate atar qe ke biseden .... ti flet e flet dhe shkon i ben citim aty qe nuk e ke fare biseden ....si pershembull me Meri-n cfar halli ke qe i bije goces ne qaf ajo thjesht poston aty ku e jep mendimin e vet ....te lutem rri urt pa ofendim dhe shprehe mendimin tende e mos abuzo me mendimet e te tjereeve ..

KLM..!!!
Hihi kushedi di vetem te citoje dhe nuk di qe ka mesazh te shpejte.:D
 
Top