• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Komshia ime Sadete

Besoja

V.I.P
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
715
Pikët
93
Vendndodhja
TIRANE, Shqiperi
Për ju që i keni lexuar dhe për ju që nuk i keni lexuar.
Është një cikël me histori me komshien time Sadete.
Shpresoj tju pëlqejnë të gjithëve pa dallim.Të punësuar dhe të papunë,me para dhe pa para,me pushtet dhe pa pushtet,me të dashur dhe të pa dashur,qytetarë dhe fshatarë!

Fillojmë me historitë.

Shok ta dini…dit’ për dit’
M’vjen komshia për vizit’
Kam a s’kam gruan në sh’pi
Ajo ulet vjen e ri
Dhe fillon ca ligjërime
I ikën truri gruas time
Për marrëdhëniet e fqinjësisë
Por konceptet e dashurisë
Dhe për ndershmërin’ i flet
Burrat duhen bër’ lanet
Tradhëtojn’ pa gjë të keq
S’ka bir kurve që t’i ndreq
Flet kështu gati dy orë
Vajtëm lidhëm thot’ dhe kurorë
Kurse burri tënd moj grua
Mos ki frik’ më pyet mua
E vazhdon më lavdëron
Nga mesi e posht’ shikon
I thot’ gruas lum si ti
E ke burrin djal’ të ri
Ai imi ka mbaruar
Duket që në të punuar
I thot’ gruaja moj Sadete
Mos u fut në kaq siklete
Dhe ai i ri ka qënë
Dhe ç’ke dashur t’i ka dhënë
Ja kështu shok dit’ për dit’
Vjen edhe më bën vizit’
Por një dit’ gruan se kisha
Edhe shtrir’ në krevat isha
Kur e shoh më vjen në derë
Unë ngrihem menjëherë
Rri më tha se ishe mirë
Oh ç’lezet kur të shoh shtrirë
Ik Sadete thash’ ik tani
Më vjen gruaja në shtëpi
Fjal në gryk’ seç më mbeti
Se më shtriu te tapeti
Mos i thash’ Sadete mos
Dal t’i vëm’ derës lloz
Se mos na kapin të gjallë
Pastaj shtrihu e bëj pallë
Po ku dëgjonte komshia
Mbi tapet bëhej kërdia
Bir o nëne ç’egërsirë
Mos i thash’ moj paske pirë
I vinte era konjak
Prit më tha të rri dhe pak
Kockat thash’ moj po m’i vret
Oh ç’lezet tha në tapet
M’paska shkuar jeta kot
Krevatin më se shoh dot
E po kjo thash’ sa do rrijë
Gruaja sikur të vijë
Si t’i them unë i gjori
S’jemi as te koridori
Dëgjo thash’ o moj Sadete
Epo sipër meje mbete
Ik se gruaja po vjen
Ik se shum’ ters po na gjen
Po të gjeti sipër meje
Shko ti edhe gënjeje
Se pastaj veten e vras
E vras edhe hiç s’më plas
Dhe s’më dhimbset jeta kurrë
Por dua të vdes si burrë
Të shkruaj dhe historia
Ja se si ta fut komshia
Por dhe un’ moj mend nuk vura
Si një her’ moj s’të përzura
Po do më kesh bër’ magji
Para teje sus un’ rri
E mo mir’ tha s’po të vras
Gjith’ të mirat po t’i qas
Kur gruaja hyn në derë
Ajo ngrihet menjëherë
Rri i thot’ gruaja time
Se këto janë mësime
E po miq më turp nuk kishte
Por shyqyr që ëndërr ishte
Kur u zgjova thash’ shpëtova
Por edhe një gjë mësova
Kur je vetëm në shtëpi
Vëri lloz e s’hyn njeri
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Hihihihihi...me argetove...shume e Bukur..:D
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,552
Pikët
113
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Për ju që i keni lexuar dhe për ju që nuk i keni lexuar.
Është një cikël me histori me komshien time Sadete.
Shpresoj tju pëlqejnë të gjithëve pa dallim.Të punësuar dhe të papunë,me para dhe pa para,me pushtet dhe pa pushtet,me të dashur dhe të pa dashur,qytetarë dhe fshatarë!

Fillojmë me historitë.

Shok ta dini…dit’ për dit’
M’vjen komshia për vizit’
Kam a s’kam gruan në sh’pi
Ajo ulet vjen e ri
Dhe fillon ca ligjërime
I ikën truri gruas time
Për marrëdhëniet e fqinjësisë
Por konceptet e dashurisë
Dhe për ndershmërin’ i flet
Burrat duhen bër’ lanet
Tradhëtojn’ pa gjë të keq
S’ka bir kurve që t’i ndreq
Flet kështu gati dy orë
Vajtëm lidhëm thot’ dhe kurorë
Kurse burri tënd moj grua
Mos ki frik’ më pyet mua
E vazhdon më lavdëron
Nga mesi e posht’ shikon
I thot’ gruas lum si ti
E ke burrin djal’ të ri
Ai imi ka mbaruar
Duket që në të punuar
I thot’ gruaja moj Sadete
Mos u fut në kaq siklete
Dhe ai i ri ka qënë
Dhe ç’ke dashur t’i ka dhënë
Ja kështu shok dit’ për dit’
Vjen edhe më bën vizit’
Por një dit’ gruan se kisha
Edhe shtrir’ në krevat isha
Kur e shoh më vjen në derë
Unë ngrihem menjëherë
Rri më tha se ishe mirë
Oh ç’lezet kur të shoh shtrirë
Ik Sadete thash’ ik tani
Më vjen gruaja në shtëpi
Fjal në gryk’ seç më mbeti
Se më shtriu te tapeti
Mos i thash’ Sadete mos
Dal t’i vëm’ derës lloz
Se mos na kapin të gjallë
Pastaj shtrihu e bëj pallë
Po ku dëgjonte komshia
Mbi tapet bëhej kërdia
Bir o nëne ç’egërsirë
Mos i thash’ moj paske pirë
I vinte era konjak
Prit më tha të rri dhe pak
Kockat thash’ moj po m’i vret
Oh ç’lezet tha në tapet
M’paska shkuar jeta kot
Krevatin më se shoh dot
E po kjo thash’ sa do rrijë
Gruaja sikur të vijë
Si t’i them unë i gjori
S’jemi as te koridori
Dëgjo thash’ o moj Sadete
Epo sipër meje mbete
Ik se gruaja po vjen
Ik se shum’ ters po na gjen
Po të gjeti sipër meje
Shko ti edhe gënjeje
Se pastaj veten e vras
E vras edhe hiç s’më plas
Dhe s’më dhimbset jeta kurrë
Por dua të vdes si burrë
Të shkruaj dhe historia
Ja se si ta fut komshia
Por dhe un’ moj mend nuk vura
Si një her’ moj s’të përzura
Po do më kesh bër’ magji
Para teje sus un’ rri
E mo mir’ tha s’po të vras
Gjith’ të mirat po t’i qas
Kur gruaja hyn në derë
Ajo ngrihet menjëherë
Rri i thot’ gruaja time
Se këto janë mësime
E po miq më turp nuk kishte
Por shyqyr që ëndërr ishte
Kur u zgjova thash’ shpëtova
Por edhe një gjë mësova
Kur je vetëm në shtëpi
Vëri lloz e s’hyn njeri
Je i paparashikueshëm! :)
 

Besoja

V.I.P
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
715
Pikët
93
Vendndodhja
TIRANE, Shqiperi
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Dola herët nga shtëpia
Të mos më shihte komshia
Po pa bërë mir’ dy hapa
Një zë gruaje nga prapa
Hë more më tha ku shkon
Për kaq herët ku nxiton
Mos i thash më kapi prap
Dhe desha tja mbath me vrap
Kur një dorë në sup e ndjej
Ju betohem s’ju gënjej
Komshia pas meje rrinte
Gati ish të më përpinte
Ndezur edhe bërë furrë
Sikur s’ishte ndezur kurrë
Mos i thashë mos me mua
Kam fëmij’ pa kam dhe grua
I thash’ komshie qetësohu
Në je lagur shko ndërrohu
Mua mos më bjer’ në qaf
S’më shkon mëndja për pilaf
Kur ma ktheu me inat
Kush je ti more surrat
Po çfar’ më kujton ti mua
Se të gjith’ burrat i dua
Por dhe ti mos u tremb hiç
Edhe pse je shum’ dobiç
Mos komshie mos më shaj
Porosi kam nga babaj
Baban’ mos e zer’ në goj’
Se ai ty të mësoj
Far’ e fis komshia m’shau
Po pastaj nuk di pse qau
I thash’ ç’e keqe të pruri
Apo të përzuri burri
Jo mo burri s’ më përzë
Se s’e sheh me sy këtë
Por kur un’ e pres në shtrat
Ai më vjen në mesnat’
Dhe kurrizin shpejt ma kthen
Kok’ e këmbë më gënjen
Ti e di un’ jam e vjetër
Them se mos e ka një tjetër
Konshia kishte pas një hall
Ndaj edhe vinte vërdall’
Dhe i fola me ngadalë
M’i dëgjo mir’ këto fjalë
Në se bravën s’hap ai
Gjej moj një çelës të ri
Çelsin tim un’ nuk e jap
Bravën time si ta hap
Puna ësht’ e ngatërruar
Do kujdes kur je martuar
Ndaj kur të vjen në shtëpi
Hidhju moj dhe një her’ ti
Edhe kur të jeni shtrirë
Ti tregoja mirë e mirë
Se pse edhe si po vuan
Si burri ta dojë gruan
Edhe kohë kur ti ngel’
Si duhet ta përkëdhel
Edhe hiç ti mos ki frik’
Hidhu drejt e në praktik’
Pastaj s’ka se nga tja mbaj
Kështu më ka thën’ babaj
I thuaj kush do rrij’ shumë
Në këto tetë orë punë
Dhe pasi e qetësova
Ndjeva se edhe u zgjova
Pashë gruan time shtrirë
Pozicioni qe i mirë
Në anën tjetër su ktheva
Dhe në mendime shpërtheva
Ja këto që për ju shkrova
Në momentin që u zgjova
Tani ma bëni hallall
Komshien se lash vërdall’
Në keni ndonjë mendim
Niseni n’emailin tim
 
  • Like
Reactions: DUA

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,552
Pikët
113
Përgjigje e: Komshia ime sadete

ti sadeten ke komshije
une sadikun balle per balle
cna ka gjet me keta njerez
duhet derrit ti thush daje.
sa hap syte ne mengjes
ftyren e Dikut shoh te paren
si ska pune burri botes\
me potere zgjon mehallen.


....... e vazhdoj icik me vone se ...... ``Bej_dy_pompa``
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Për ju që i keni lexuar dhe për ju që nuk i keni lexuar.
Është një cikël me histori me komshien time Sadete.
Shpresoj tju pëlqejnë të gjithëve pa dallim.Të punësuar dhe të papunë,me para dhe pa para,me pushtet dhe pa pushtet,me të dashur dhe të pa dashur,qytetarë dhe fshatarë!

Fillojmë me historitë.

Shok ta dini…dit’ për dit’
M’vjen komshia për vizit’
Kam a s’kam gruan në sh’pi
Ajo ulet vjen e ri
Dhe fillon ca ligjërime
I ikën truri gruas time
Për marrëdhëniet e fqinjësisë
Por konceptet e dashurisë
Dhe për ndershmërin’ i flet
Burrat duhen bër’ lanet
Tradhëtojn’ pa gjë të keq
S’ka bir kurve që t’i ndreq
Flet kështu gati dy orë
Vajtëm lidhëm thot’ dhe kurorë
Kurse burri tënd moj grua
Mos ki frik’ më pyet mua
E vazhdon më lavdëron
Nga mesi e posht’ shikon
I thot’ gruas lum si ti
E ke burrin djal’ të ri
Ai imi ka mbaruar
Duket që në të punuar
I thot’ gruaja moj Sadete
Mos u fut në kaq siklete
Dhe ai i ri ka qënë
Dhe ç’ke dashur t’i ka dhënë
Ja kështu shok dit’ për dit’
Vjen edhe më bën vizit’
Por një dit’ gruan se kisha
Edhe shtrir’ në krevat isha
Kur e shoh më vjen në derë
Unë ngrihem menjëherë
Rri më tha se ishe mirë
Oh ç’lezet kur të shoh shtrirë
Ik Sadete thash’ ik tani
Më vjen gruaja në shtëpi
Fjal në gryk’ seç më mbeti
Se më shtriu te tapeti
Mos i thash’ Sadete mos
Dal t’i vëm’ derës lloz
Se mos na kapin të gjallë
Pastaj shtrihu e bëj pallë
Po ku dëgjonte komshia
Mbi tapet bëhej kërdia
Bir o nëne ç’egërsirë
Mos i thash’ moj paske pirë
I vinte era konjak
Prit më tha të rri dhe pak
Kockat thash’ moj po m’i vret
Oh ç’lezet tha në tapet
M’paska shkuar jeta kot
Krevatin më se shoh dot
E po kjo thash’ sa do rrijë
Gruaja sikur të vijë
Si t’i them unë i gjori
S’jemi as te koridori
Dëgjo thash’ o moj Sadete
Epo sipër meje mbete
Ik se gruaja po vjen
Ik se shum’ ters po na gjen
Po të gjeti sipër meje
Shko ti edhe gënjeje
Se pastaj veten e vras
E vras edhe hiç s’më plas
Dhe s’më dhimbset jeta kurrë
Por dua të vdes si burrë
Të shkruaj dhe historia
Ja se si ta fut komshia
Por dhe un’ moj mend nuk vura
Si një her’ moj s’të përzura
Po do më kesh bër’ magji
Para teje sus un’ rri
E mo mir’ tha s’po të vras
Gjith’ të mirat po t’i qas
Kur gruaja hyn në derë
Ajo ngrihet menjëherë
Rri i thot’ gruaja time
Se këto janë mësime
E po miq më turp nuk kishte
Por shyqyr që ëndërr ishte
Kur u zgjova thash’ shpëtova
Por edhe një gjë mësova
Kur je vetëm në shtëpi
Vëri lloz e s’hyn njeri
Kurse e imja quhet Barbara

Vjen per dit m'thot peralla.
 

Besoja

V.I.P
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
715
Pikët
93
Vendndodhja
TIRANE, Shqiperi
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Ju falenderoj që më vizitoni...Sadeten,komshien time...ahahahahaha...
USA NR1 Yoko,Roxy,Alem...ju përshëndes!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Komshia ime sadete

haha haha haha

he qe ja pam sherin kesaj Sadetes ...:)

kam dhe un perukerjen me ermin Sadete po nuk eshte dhe kaq llafazone :p
 

Besoja

V.I.P
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
715
Pikët
93
Vendndodhja
TIRANE, Shqiperi
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Shok në kurth prapë më futën
Shkelën edhe kushtetutën
Te komshia prap më shpunë
Pastaj erdhën e më zunë
Erdhën pes’ a gjashtë vetë
Thanë qënka e vërtetë
Llafe than’ kemi dëgjuar
Por nuk e kemi besuar
Na trego than’ si filloj
Kjo sevda që të shkalloj
Po ç’faj kam unë i gjori
Nuk jam as tip diktatori
Dhe u ulën në divan
Fillo thanë kapedan
Po ç’të bëja…dhe fillova
Historin’…jua tregova
Kur një dit’ po zbrisja prap
Eja tha se bën sevap
Jo i thashë se jam betuar
Jam edhe burr’ i martuar
Mos tha se më shkrive fare
Ti mbete nëpër pazare
Shiko një edhe një tjetër
Nuk harron zakon e vjetër
Dhe dëgjo ore spurdhjak
Ti asgjë nuk e ke hak
Por un’ jam zemërmirë
Ndaj të kam qef edhe shtrirë
Se të betohem për këtë nder
Katjushkën do të ta nxjerr
Dhe pastaj do të shkallosh
Edhe nga do të kalosh
Në vend more do të t’mbaj
E di vet se ç’heq pastaj
Lere thash’ atë katjushkë
Sepse un’ jam kokëmushkë
Se më kap ndonjë zemrim
Dhe nxjerr mitrolozin tim
Qeshte a s’qeshte komshia
I kuptoi planet e mia
Qesh i thash’ komshie qesh
Mua po më çon për lesh
Mos më bëj tha që të flas
Pastaj edhe të bërtas
T’i them zoti prokuror
Ky desh më kapi me zor
Dhe pastaj të gjith’ ta dinë
Që ti përdhunon komshinë
I thash’ që shtrihu me burrin
Përdore arrën dhe gurin
Katjushkën ti shfrytëzoje
Por me burrin ti harxhoje
Burri im tha ti e di
Do veç meze dhe raki
Vjen e fle veç në divan
Erë qepe këtu mban
Dhe gërhet e jargavitet
Nuk i shoh gjë që t’i rritet
Kokëulur rri i shkreti
Po këtu ka faj dhe shteti
Një ligj nuk po miratohet
Kush s’prek gruan pushkatohet
Dhe nga beli më mbërtheu
Katjushkën seç e zbërtheu
S’kisha shokë nga tja mbaja
Rrotull më vinte dynjaja
Komshia time Sadete
Di aq shumë marifete
Sa të bën të ulërasësh
Edhe vet me dor’ mos ngasësh postuar në fb
Mir’ i thash’ besoj mbarove
Dhe katjushkën ma tregove
Se s’kam koh’ të rri me ty
Më vjen gruaja në shtëpi
Hajde shok kur zërin ngriti
Hajde shok kur ulëriti
Pse mor’ tha un’ nuk jam grua
Pse s’më do mor’ çfar’ më thua
I thash’ më ke hap belara
Isha më mirë përpara
Tani shkallët dot si zbres
Ti më del që në mëngjes
Un’ gjith’ natën kam punuar
Në mëngjes jam i mbaruar
Më kish mbetur dhe një varg
Kur dëgjoj një zë si larg
Epo ç’paske qën’ mor’ burrë
Sdo të lë t’më prekësh kurrë
Paske qën’ i babëzitur
Po mëngjezin kishe pritur?!
Mos i thash’ moj prap ti je?
Komshien moj ku ma ke
Dhe prap hyra në luftime
Kët her’...me gruan time
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Komshia ime sadete

More lere ti e dime qe je burre i ndershem :p
gjithe ky frymezim per Sadeten
dhe nga fundi e rregullon
luftim me gruan time thote ...
tani nuk i them njeriut ....
ke bere apo s'ke bere gje me
Deten ahahahaha
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,552
Pikët
113
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Un’ gjith’ natën kam punuar
Në mëngjes jam i mbaruar
Më kish mbetur dhe një varg
Kur dëgjoj një zë si larg
Epo ç’paske qën’ mor’ burrë
Sdo të lë t’më prekësh kurrë
Paske qën’ i babëzitur
Po mëngjezin kishe pritur?!
Mos i thash’ moj prap ti je?
Komshien moj ku ma ke
Dhe prap hyra në luftime
Kët her’...me gruan time

hahahaha
 

Besoja

V.I.P
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
715
Pikët
93
Vendndodhja
TIRANE, Shqiperi
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Ju falenderoj të gjithëve që shkruani për...Sadeten...ehehehehehe...e mirë është dreqi...
Ju përshëndes
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Komshia ime sadete

Moj Sadete,moj Sadete
na e bone çunin me fol me vete
te hongert dreqi moj Sadete
pse sja jep,po e ma per vete?.
 
Top