• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Koncert ne nder te Jackson

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Homazhet per nder te ish mbretit te muzikes pop, Michael Jackson do te vazhdojne me nje koncert gjigand ne Londer ku do marrin pjese emra te medhenj te muzikes boterore.


Organizator i ketij koncerti eshte vellai i kengetarit, Jermaine, qe ka vendosur edhe daten e zhvillimit te koncertit, 8 qershor 2010, pak dite para pervjetorit te vdekjes. Koncerti do te zhvillohet ne stadiumin gjigand “Wembley”, ndersa per momentin nuk dihen emrat e kengetareve pjesemarres.

“Gjeja me e mire qe mund te bejme eshte nje koncert gjigand per njeriun qe dha shpirtin dhe zemren per boten”, shprehet Jermaine Jackson. Show do te titullohet “Tribute by Jermaine” dhe pak dite pas koncertit do te dale edhe ne treg ne formatin dvd.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top