• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Koncertet që prishën muajin e Ramazanit

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Java e dytë e muajit gusht, përkoi me fillimin e Muajit të Madhërueshëm të Ramazanit. “Bluetooth” i telefonoi zonjës Majlinda Bregu, e cila vitin që shkoi e respektoi muajin e Ramazanit.
Por ajo pyetjes së gazetarit të suplementit “Bluetooth” iu përgjigj miqësisht duke thënë: “Këtë vit nuk kam agjëruar, me kismet do të agjëroj Natën e Kadrit”.
Edhe Rajmonda Bulku dhe Shega Ligori konfirmuan qe nuk po agjëronin. Për të mbyllur listën e deputetëve të parlamentit shqiptar kontaktuam dhe me Enkelejd Alibeajn, i cili na pohoi gjithashtu se, nuk kishte mbajtur asnjë ditë Ramazan. Duke qenë se, prej deputetëve nuk u mor asnjë përgjigje pozitive, “Bluetooth” mendoi ta provonte me këngëtarët. E para ishte Çiljeta Xhilaga, e cila gjithmonë e ka deklaruar me të madhe se beson shumë në Zot.
E kisha bërë nijet që të agjëroja këtë vit, por fatkeqësisht nuk mundem për shkak të koncerteve. Nuk ka sens që gjithë ditën të agjërosh dhe në darkë të nxjerrësh këmbët jashtë në koncert. Po të ishte dimër, do të agjëroja me patjetër.
Do Zoti po ma sjell mbarë të agjëroj Natën e Kadrit”, – përgjigjet plot dashuri Çiljeta. Zaimina Vasjari bën pjesë gjithashtu në këngëtaret besimtare. “Kam agjëruar ditën e parë të muajit Ramazan, do të agjëroj dhe ditën e fundit si dhe në “Natën e Kadrit”.
Koncertet na e bëjnë të pamundur agjërimin, jemi gjatë gjithë kohës në lëvizje…”, – shprehet bukuroshja Vasjari. Të njëjtin mendim me të ndan edhe këngëtarja Anjeza Branka, e cila gjithashtu do të agjërojë vetëm në Natën e Kadrit.
Duket se besimi është ruajtur më shumë, përtej Shqipërisë, në Kosovë dhe Maqedoni. Një pjesë e mirë e këngëtarëve si Shpat Kasapi, Adrijan Gaxha, Gili, Leonora Jakupi, pavarësisht koncerteve të shumta, kanë nisur agjërimin.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top