• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Koncerti i Pitbull ka ngjallur protesta në Malajzi

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Koncerti që pritet të zhvillohet së shpejti me në krye reperin Pitbull, ka ngjallur protesta të mëdha në vendin konservativ të Malajzisë.


Pitbull do të performojë në një festival të vallëzimit në vendin islamik, por përfshirja e tij në këtë manifestim, ka nxitur reagime të ashpra nga forcat radikale islamike në këtë vend, pasi që stili dhe tekstet e Pitbull janë arsye për t’u brengosur.

Rreth 300 protestues myslimanë, protestuan të premten në mënyrë relativisht paqësore në kryeqytetin Kuala Lumpur, në shenjë pakënaqësie për ardhjen e reperit, ashtu si për ndalimin e një ligji të ri që lejon hapjen e një kompanie bixhozi në Malajzi.

“Keq është që ai është i emërtuar në bazë të një lloji të qenit, por edhe më këqija janë tekstet dhe paraqitjet e tija në videot të cilat i shikoni në YouTube, e që natyrisht janë kundër normave kulturore malajziane”, tha Kamaruzaman Mohamad, zyrtar i partisë pan-islamike të Malajzisë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top