• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kongresi amerikan drejtpërdrejt në Facebook

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaPër herën e parë në histori Kongresi amerikan këtë të mërkurë do të transmetohet drejtpërdrejt, ka raportuar televizioni kombëtar CNN. Ky është lajm i madh sepse me vete tërheq shumë pyetje interesante për mediet dhe politikën në ditët e sotme.
Fjalimi i i John Boehner, politikanit republikan amerikan i cili prej vitit 1991 në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit përfaqëson qarkun e tetë të kongresit në shtetin e Ohajos, e nga 2007-ta shërbim si udhëheqës i pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve do të transmetohet në këtë rrjet për shoqërim online, e përdoruesit do të kanë edhe mundësinë e komentimit.Nick Schaper, drejtori i Boehner për media digjitale ka thënë për CNN se transmetimi i drejtpërdrejt do të ndihmojë që të “vendos zërin për shumicën e re e cila do të vazhdojë të kërkojë mënyra të reja se si të dëgjohet dhe përfaqësohet më mirë populli amerikan”.

Në fakt, Boehner dhe ekipi i tij janë përdorues aktiv të rrjeteve për shoqërim. Ky politikan ka blogun e tij i cili lidhet me llogaritë e tij në Twitter e YouTube.
 
Top