• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Konserva e zbrazët kushton 200 dollarë

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy


Disa dyqane në Rhode Island shesin konservën me mbishkrimin “Nothing” (asgjë). Dhe nuk gënjejnë, në këto konserva vërtetë nuk ka asgjë, por kjo “asgjë” për ta ka një far kuptimi.
Fushata e titulluar “Nothing is the problem” (Asgjë është problem) që filloi në Rhode Island të SHBA-ve ka për qëllim të ndihmojë të varfrit e këtij qyteti.

“Çdo ditë me mijëra banorë të uritur në Rhode Island nuk hanë asgjë”, thuhet në faqen zyrtare.

Me çdo cent të fituar nga shitja e konservave të zbrazëta do të blihet ushqim për kuzhinat popullore, ose do të dhurohet si ndihmë për familjet e varfra, ndërsa çmimi i një konserve është i barabartë me katër kilogramë e gjysmë ushqim. /Telegrafi/
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Konserva e zbrazët kushton 200 dollarë

Me aq lek hap nje fabrik konserve :p
 
Top