• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Konsumuesit e alkoolit më pak probleme me reumatizmën

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
KONSUMUESIT E ALKOOLIT MË PAK PROBLEME ME REUMATIZMËN
Kërkuesit në Universitetin e Shefildit thonë se alkooli ka rol antiinflamator, që ngadalëson shfaqjen e reumatizmës.

Shkencëtarët kanë arritur të zbulojnë se njerëzit, të cilët konsumojnë alkool, kanë më pak probleme me reumatizmën sesa nga ata që nuk e përdorin atë, rezultat ky që doli nga një studim.


Kërkuesit në Universitetin e Shefildit thonë se alkooli ka rol antiinflamator, që ngadalëson shfaqjen e reumatizmës.


Deri tani nuk janë gjetur barna për dhimbjet që shkakton kjo sëmundje, sikurse nuk janë zbuluar as shkaktarët e shfaqjes së saj.


Kërkuesit kanë konstatuar se personat të cilët konsumojnë alkool, preken më pak nga sëmundjet reumatizmale sesa njerëzit, të cilët asnjëherë ose shumë rrallë konsumojnë sasi mesatare alkooli
 
Top