• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kopja e Batmanit, 1 mln dollare ne ankand

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ne kohe krize, njerezit mendojne te sigurojne te holla ne menyra nga me te ndryshmet.


Nje ide origjinale i ka ardhur ne mendje nje personi ne Dallas, i cili ka nxjerre ne ankand revisten e pare me historine e Batmanit qe me pas u kthye ne nje fenomen boteror. Behet fjale per albumin numer 27 te “Detective Comics” te vitit 1939 qe u shit per rreth 1 milione dollare.

Fitim kolosal per personin qe 40 vjet me pare e kishte blere per vetem 40 dollare. Shitja ne ankand e kopjes se pare me aventurat e Batmanit, vjen pak dite pas shitjes ne ankand te simotres se saj me aventurat e Superman-it qe doli ne treg per here te pare ne vitin 1938.

Rekordi paraardhes i shitjes se personazheve vizatimore ishte 317 mije dollare.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top