• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kremtet besëlashta majë malesh, ndër vite

Hylltar

Pagan Warrior
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
881
Pikët
93
Vendndodhja
Në Fushat e Elyses
vazhdon Buzmi 2018

Duke u ngjitur për në majën e malit
buzmi (4).jpg

Buzmi i pajisur me të gjitha blatimet: qiri, ftua, venë, vezë, eshkë për erë të mirë,
buzmi.jpg

Ai çasti: "Gacë e karricë"
48398571_327957321144213_45686314451861504_n.jpg
 

Hylltar

Pagan Warrior
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
881
Pikët
93
Vendndodhja
Në Fushat e Elyses
Kremtet që kanë mbajtur shqiptarë paganë (besëlashtë), kremte të natyrës fetare për nderimin e zotave të lashtë ilirë.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,272
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kremtet që kanë mbajtur shqiptarë paganë (besëlashtë), kremte të natyrës fetare për nderimin e zotave të lashtë ilirë.
Nuk paskam degjuar ndonjehere per to …. Ja vlen qe te shoqerosh edhe ndonje informacion se qysh e tek .

Flm .🙂
 

Hylltar

Pagan Warrior
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
881
Pikët
93
Vendndodhja
Në Fushat e Elyses
Ky imazh sinqerisht me bezdis Vetedijshmerine e kuptimit, qe ka marre e c´referenc eshte shnderruar ky simbol.

Ndaj do e shmangja :) sepse per SOT SOT 2021 - mos ardht kurr me 1939-1945 - ka qene nje betej e humbur ndaj Njerezimit.

E kuptoj qe kjo s´ka lidhje me temen, por megjithate pjesa me e madhe e jona nuk ka te dhena.

Do ishte e udhes te na udhezoje te lutem :) ne menyre te atille qe te kemi nje baze edukuese e me tej te marrim perzemer keto imazhe.

Faleminderit.
Swastika ilire, simboli i diellit, Buzmi që vdes e ringjallet, ata që e fituan luftën më 1945 janë psikopatë që kanë frikë nga simbolet.
 
Top