• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kristine Elezaj: Plot talente

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Në Amerikë, këngët “Always” dhe “Let You Know”, të Kristine Elezaj mund ti dëgjosh në shumë radio lokale ose satelitore, ndërkohë që për të ka filluar të shkruhet dhe në shtyp.


Është folur shumë për këngëtaren Ledina Çelo, e cila me këngën “Dangerous” (Scotty Remix) paraqitet shumë seksi në VIVA gjermane, por, ka edhe këngëtarë të tjerë të cilët janë duke shkëlqyer në televizionet e huaja.

Tre vajza të tjera me emrat Kristine Elezaj, Ani Shine dhe Xhoana Xheneti, janë duke pasur një sukses të konsiderueshëm, sidomos në Amerikë më këngët e tyre.

Në Amerikë, këngët “Always” dhe “Let You Know”, të Kristine Elezaj mund ti dëgjosh në shumë radio lokale ose satelitore, ndërkohë që për të ka filluar të shkruhet dhe në
shtyp.

Kjo e fundit ka lansuar edhe një video që quhet “Souvenirs” dhe që transmetohet në kanalet televizive amerikane.Sukses të konsiderueshëm jashtë trojeve shqiptare ka pasur edhe këngëtarja Xhoana Mehmeti, kënga e së cilës “Blow My Mind”, transmetohet në BBC Radio nga nëntori i vitit të kaluar.

Po ashtu, Ani Shine ka pasur sukses të konsiderueshëm me këngën “Something Different”, e cila po ashtu është transmetuar nëpër TV amerikane.

Sukses i madh pritet edhe nga këngëtarja Rita Ora, e cila me këngën e re dhe videon ku paraqitet me një reper amerikan, pritet të shihet edhe në kanalet MTV dhe të tjerë, aq më pak kur dihet se ajo punon nën labelin e JAY-Z.Rita më parë ka pasur edhe një këngë me këngëtarin Craig David.

Megjithatë, ka edhe këngëtare të tjera shqiptare që kanë synuar të kenë suksese të mëdha. Dy, që kanë dështuar, janë; Genta Ismajli dhe Bleona Qerreti, të cilat edhe pse konsiderohen si yje të estradës në Shqipëri dhe Kosovë nuk kanë arritur që të bindin amerikanët që t’ja transmetojnë këngët e tyre.

Genta ka paralajmëruar se do të tentoj përsëri tregun e huaj pasi ka postuar këngë të reja në anglisht.Ky është treguesi më i mirë se të jesh seksi nuk do të thotë se mund të bëhesh edhe këngëtare e famshme.
Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top