• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kronike ne Gur--Ismail Kadare

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Kronike ne Gur--Ismail Kadare

Kronike ne Gur asht libri i fundit qe e kam lexue para 6 muajve ..Ismail Kadare asht mjeshter i shkrimit .
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Kronike ne Gur--Ismail Kadare

Une e kam lexuar para 4 a 5 vjetesh...me pelqen edhe mua si shkruan Kadare..
 

Askushi

V.I.P
Anëtar
Sep 7, 2012
Postime
3,539
Pikët
113
Përgjigje e: Kronike ne Gur--Ismail Kadare

Linku me siper nuk punon:
The file link that you requested is not valid.


Stealth, vetem tre faqe ka!
 

Fiore

ON/OFF
Anëtar
Mar 3, 2012
Postime
915
Pikët
0
Vendndodhja
Venus
Përgjigje e: Kronike ne Gur--Ismail Kadare

Librin e kam lexuar me nje fryme...me ka pelqyer shume.ja sugjerova nje njeriut tim (qe e kish ne raft e nga rafit i se ciles e lexova dhe une)per ta lexuar dhe sinqerisht, u habita kur ajo mblodhi turinjt gjithe perbuzje.-profesor-
 

Askushi

V.I.P
Anëtar
Sep 7, 2012
Postime
3,539
Pikët
113
Kronike ne Gur - Ismail Kadare

Edhe una e kam lexuar qe i vogel, e lexova edhe tani, eshte nga librat qe me pelqejne nga Kadareja, ai dhe Breznia e Hankonateve (te kujton Njeqind Vjet Vetmi te Markezit).

Kronike ne Gur une e kam ne versionin e pare qe doli: "Qyteti i Jugut",
pastaj i hoqen veshin dhe e beri Kronike ne Gur.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Kronike ne Gur - Ismail Kadare

Edhe una e kam lexuar qe i vogel, e lexova edhe tani, eshte nga librat qe me pelqejne nga Kadareja, ai dhe Breznia e Hankonateve (te kujton Njeqind Vjet Vetmi te Markezit).

Kronike ne Gur une e kam ne versionin e pare qe doli: "Qyteti i Jugut",
pastaj i hoqen veshin dhe e beri Kronike ne Gur.

partija e cila i ndryshon titujt e romaneve .
 

Askushi

V.I.P
Anëtar
Sep 7, 2012
Postime
3,539
Pikët
113
Përgjigje e: Kronike ne Gur--Ismail Kadare

Parti, Parti, kush te ka qit me krye n'hi,
ti ke pas kene nje zonj e rande,
burrat e dheut te thirrshin nane...


(version i perditesuar)
 
Top