• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë nesër Republikën Kosovën

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
2,515
Pikët
83
Protestuesit mbanin me vete flamuj flamuj grekë, amerikanë dhe rusë: "Vdekje fashistëve dhe bashkëpunëtorëve! Poshtë ndërhyrësit britanikë, dhe............... Poshtë me Georg Glücksburg siç e quanin me tallje mbretin e tyre.

Kur treni demonstrues doli tek sheshi, ai kaloi selinë e policisë. Policët papritmas u futën në turmë, gjoja sepse një protestues hodhi një granatë, e cila nuk u provua kurrë. Kompozitori Mikis Theodorakis, i cili ishte në atë kohë 19 vjeç, mori pjesë në demonstrim, duke siguruar se demonstruesit ishin pa armë, korrespondentët perëndimorë e konfirmuan këtë.

22 njerëz mbetën të vdekur në shesh, rreth njëqind u plagosën. Një polic u linçua nga turma e zemëruar. Pastaj filluan tanket britanike. Të nesërmen e majta organizoi një demonstrim edhe më të fuqishëm kundër .....qeverisë së vrasjes dhe britanikëve, të cilët veprojnë si okupuesit gjermanë.

Gjaku u derdh.

PS.....kshu veprojne edhe SOT,forcat demokrate te DARIT.

Ika se po m`thrasin.
kur ishte kjo demostrate, javen qe kaloi ,
kaq e veshtire eshte te shkruhet viti,
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,610
Pikët
113
kur ishte kjo demostrate, javen qe kaloi ,
kaq e veshtire eshte te shkruhet viti,
Ti mbahesh dhe për burr i mënçur o Pjer.
Te shkrimi thotë: "Kompozitori Mikis Theodorakis, i cili ishte në atë kohë 19 vjeç, mori pjesë në demonstrim"
Tani Mikis ka lindur në 29/07/1925 (ta thash unë që mos mundohesh) e gjen dot tani se ça viti është mbajtur demonstrata? 😜
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,533
Pikët
113
Erdhi thane Tumanja me pardesyne antiplumb :oops: qe nuk doli ndonjeri te ja beje sikur ai qetri qe ka bere Two Kiss in Paris 🤣 edhe e kish shpetuar popullin vedha tu Shqiperise plus shperblimin Shezllongun e rezervuar falas per 100 vitet e ardhshme me kafene e mengjesit ``fumato``


 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,480
Pikët
113
Pritja e Ramës në Kosovë, provokim i rëndë për shqiptarët

2tradhetaret.jpg
2 vellezerit e esat pashes : hashim thaçi, edvin kristaq rama

NGA IDRIZ ZEQIRAJ MË 30 QERSHOR 2020 NË ORA: 09:46
...
Pas tri dekadash pluralizëm, mbeturina e komunizmit stalinist, Edvin Rama, me lakejtë e sojit të tij, ia arriti ta shkatërrojë sistemin demokratik plural partiak, duke e rikthyer monizmin diktatorial, një partiaksinë në shtet e pushtet! Është e kuptueshme se një popull i lindur dhe i rritur nën diktaturë, i lidhur zinxhirësh si qenër oborrësh, kërkon kohë të emancipohet me ndjenjën e demokracisë të mirëfilltë. Andaj, vazhdon robërinë paradoksale për kohët moderne...


---------
 
Last edited:

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,533
Pikët
113
Pritja e Ramës në Kosovë, provokim i rëndë për shqiptarët

View attachment 44850
2 vellezerit e esat pashes : hashim thaçi, edvin kristaq rama

NGA IDRIZ ZEQIRAJ MË 30 QERSHOR 2020 NË ORA: 09:46
...
Pas tri dekadash pluralizëm, mbeturina e komunizmit stalinist, Edvin Rama, me lakejtë e sojit të tij, ia arriti ta shkatërrojë sistemin demokratik plural partiak, duke e rikthyer monizmin diktatorial, një partiaksinë në shtet e pushtet! Është e kuptueshme se një popull i lindur dhe i rritur nën diktaturë, i lidhur zinxhirësh si qenër oborrësh, kërkon kohë të emancipohet me ndjenjën e demokracisë të mirëfilltë. Andaj, vazhdon robërinë paradoksale për kohët moderne...


---------
Edhe Rrambo i tregoj qe nuk eshte i mireseardhur dhe se eshte Rrambo Kosove, Rrambo Dukagjini nuk ka fytyre zhgarravine sikur ai Edvini Zhapini 😂

Fockju mother facker -qesh-


 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,533
Pikët
113
Gumezhinte bastard Kristaqja nga Durresi me mikun e tij Aleksandrin kur shante keta nga Kusova qe nuk donin ti bashkangjiteshin Minishengenit !

Apropo, meqe ra dhafja... e shifni si i vajti per shel Minishengenja e ballkanit. Tumanja eshte storje e skaduar, deshtuar dhe e mbaruar ever per 500 vitet e ardhshme.

Welcome o hale in tu Republik of Kusova ``fumato``
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,480
Pikët
113
Analisti politik ia numëron faktet që dëshmojnë që Rama i ka bërë Kosovës puro tradhti kombëtare

...Unë do t’i ceku vetëm disa nga sjelljet anti Kosovës të Ramës, si dëshmi dhe fakte se ai për shkak të bëmave të tij në dëm të Kosovës, politikisht është person i pa dëshiruar në Kosovë për shumicën e shqiptarëve, andaj duke e ditur këtë fakt ai vjen i veshur me këmishë anti-plumb, meqë gjithnjë sipas tij, ekziston mundësia dhe rreziku që ndonjë shqiptar i krisur nga mllefi që ka ndaj tij, edhe ta sulmojë fizikisht, kur dihet se me urdhër të kryeministrit E. Rama, janë bllokuar shumë mallra të Kosovës që të eksportohen në tregun e Shqipërisë, ai nuk i ka hequr kufijtë me Kosovën, edhe pse kishte premtuar se posa të vjen në krye të qeverisë do t’i heq ata, e vuri taksen në rrugën e kombit, portin e Shëngjinit të cilin qeveria e Sali Berishës ia kishte falur Kosovës, nuk ia dorëzoi kurrë qeverisë në Prishtinë, inicioi njëfarë “Mini-shengeni” ballkanik nën diktatin e Serbisë, duke e anashkaluar dhe përjashtuar Kosovën, e që në fakt ishte pajtim me ri-okupimin e Kosovës nga Serbia e mikut të tij, Aleksandar Vuçiçit, me të cilin E. R. bëri “idilë” vëllazërore duke u pajtuar me skenarin e ndarjes së Kosovës në favor të Serbisë, ngriti aktakuzë ndaj ish kryeministrit R. Haradinaj, vetëm se ai nuk u pajtua me ndarjen e Kosovës sipas skenarit të njohur; “Rama-Thaçi-Vuçiç”, etj., etj., e që të gjitha këto fakte flasin qartë se ndaj Kosovës ky ka bërë puro tradhti kombëtare, fakte të cilat e bëjnë që ai në Kosovë të vjen i veshur me këmishë anti-plumb”, përfundoi Elezaj për “Bota sot”...
_____________________________
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,817
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Te duhuren po ben ne k’te rast ... te tjerat pastaj jane ne dore te fakteve qe jane perdorur ne gjykate dhe vendimi i gjykates.( gjer kur te kemi edhe nje pergjigje konkrete nuk kemi qysh ti dijme as qellimet e te tjereve ne k’te rast .)

Edhe vendet e tjera nuk e leshojne njeri tjetrin ne raste te tilla ... ndersa Shqiptari e ka mendjen si armiqte rreth e rrotull ne pergjithesi .
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,051
Pikët
113
Per ke e ke fjalen , Rex ?
Edi Rama e kishte ngritur nje padi per shpifje kunder Ramushit ne kohen kur ky i fundit ishte kryeminister. Do te thote kryeministri i nje shteti shqiptar kishte ngre padi kunder kryeministrit te nje shteti tjeter shqiptar.

Ndersa sot gjate qendrimit ne Ks paska reflektu dhe e paralajmeroi terheqjen e padise nga gjykata.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,817
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Edi Rama e kishte ngritur nje padi per shpifje kunder Ramushit ne kohen kur ky i fundit ishte kryeminister. Do te thote kryeministri i nje shteti shqiptar kishte ngre padi kunder kryeministrit te nje shteti tjeter shqiptar.

Ndersa sot gjate qendrimit ne Ks paska reflektu dhe e paralajmeroi terheqjen e padise nga gjykata.
A mund te sjellesh ndonje informacion te lutem ..nuk e paskam degjuar k’te ? Dhe padi me c’fare kriteri kundra tij , shpifje per c’fare ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,817
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Video e shkurter por qe i permbledh te gjitha

Thank u ...Por qenka pak confusing per mua per ta kuptuar taman qarte ne Shqip 🙄.... dmth Ramushi akuzon Ramen per ceshtjen ne ndikimin e territoreve ( dhe Rama ka ngritur padine per shpifje) ? Apo KY akuzon Ramushin per ndikimin ne ceshtjen e territoreve ?

Ps ...Sorry e .😝
 
  • Haha
Reactions: Rex
Top