• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113


Femrat dhe meshkujt janë më se të ndryshëm jo vetëm në natyrë dhe sjellje, por veçanërisht në mënyrën e të perceptuarit të gjërave. Raste dhe situata të njëjta ata i mendojnë krejt ndryshe duke bërë kështu një diferencë të dukshme mes tyre. Shpesh e njëjta fjalë apo situatë mund të marrë kuptime të ndryshme, ndonjëherë dhe të kundërta, kur flitet në një bisedë mes një mashkulli dhe një femre. Ja disa shembuj se si i kuptojnë gjërat ata
Fjala ‘Ndryshoj’

Femrat: Për dashuri, femrat mund të ndryshojë deri në maksimum, deri në pikën që nuk njihen më, por rrallëherë e vendosin në dukje. Përkundrazi, kanë tendencën ta mohojnë, për të mos pranuar dobësi dhe varësi. Meshkuj në të kundërt rrallë ndryshojnë, por gjithmonë thonë se kanë ndryshuar, ose mund të ndryshojnë. Meshkujt: Meshkujt në përgjithësi ndryshimi i tremb. Kur i thonë një femre, ‘sa ke ndryshuar’ zakonisht e kanë për më keq. Ndërkohë që kur i thonë ‘nuk ke ndryshuar’, thuajse gjithmonë mund të merret si një kompliment.

Makina

Femrat: Mjet transporti, në origjinë e konceptuar për të udhëtuar në rrugë të braktisura; sot është e pamundur të arrish në orar në një vend dhe akoma më e pamundur të gjesh një vend parkimi aty ku duhet, domethënë përpara dyqanit të preferuar. Meshkujt: Për të makina është si një shtëpi e dytë. Në emër të saj janë kërkuar dhe krijuar borxhet e para, në brendësinë e saj janë konsumuar dashuritë e para. Dhe gjithmonë nga vlerat dhe fuqitë e saj, matet dhe vlera dhe fuqia e pronarit.

Gënjeshtra

Femrat:Një pohim i cili nuk korrespondon tamam me të vërtetën. Gënjeshtrat thuhen për të mirë, për të evituar zënka, për t’i bërë qejfin dikujt, për të bërë më të lehtë një lajm të keq, për të fshehur një dobësi të vetën dhe për të mos ofenduar. Meshkujt: Duke përjashtuar raste shumë ekstreme, nuk mund të ekzistojë një marrëdhënie në çift pa gënjeshtra. Ata do të sugjeronin që kur bëhen premtimet e martesës të thuhej: “Betohem të them, thuajse gjithmonë të vërtetën, ose thuajse të vërtetën”.

Chat

Femrat: Vend takimi virtual në internet, në të cilin ëndërrohet të takohet një dashuri e madhe dhe gjen thuajse gjithmonë ndonjë maniak…Meshkujt: Një bashkëbisedim, që mund të finalizohet me një takim erotik. Për këtë punë njerëzit hyjnë në chat… Por, fatkeqësisht shpesh takohen femra që ëndërrojnë dashurinë e madhe.

Vonesa

Femrat: Në moshë madhore, ajo periudhë në pritje të ciklit menstrual, që provokon një gjendje ankthi. Mund të dyshohet për një shtatzëni të padëshiruar, të dëshiruar, ose ndonjë lloj shqetësimi tjetër. Meshkujt: Një defekt femëror. Për të kuptuar origjinën e tij, duhet të shkosh në kohë në momentin e vonesës së madhe. Aludohet në momentin e parë, kur përpara altarit. Burri pranoi, tha ‘po’, tashmë nuk ka pse të qahet.
 

T3chn1cal

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 6, 2011
Postime
78
Pikët
0
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Kjo eshte baza e te menduarit por asnjeher nuk eshte e tille ne jeten reale . Kto me teper jane filozofi se sa nje realitet . Shume femra i shkelin keto po kshu dhe shum meshkuj . Populli jon thot jemi te gjith qeveri ne vete kshu qe asnjeher nuk mund te thuash nje ide te caktuar per nje person .
 

Arianiti

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 16, 2010
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Ne faqe,se meshkujt hiqin leshin me zhilet.:d
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Nuk ndryshojn fare...Eshte si puna e biçikletes...ka biçiklet per burra e ka per gra..
I vetmi ndryshim eshte tubi ne mes.
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
7,967
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Ndryshimi eshte ne mes te kembeve:
Burri ka numrin e kembes permbi 42,kurse femra nen 40 :p
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

...Mashkulli dëshiron ta ndryshojë gomën e automobilit nëse është plasur, femra së pari do të pyese : Pse është plasur ? dhe pasi ta kuptojë, atëherë do ta ndryshoje. ...Prandaj, mos pyesni pse ai nuk u përgjigjet pyetjeve te saj , ai dëshiron t’i tregoni shkurt, thjesht dhe në mënyrë logjistike, në të kundërtën e humbni kohën.

Ishte vetem nje fragment.Diku e lexova.Nuk mendoj se kam shkelur 'copyright'
Mashkulli kerkon te ndroje gomen e makines,thjeshte qe makina te eci.Ndersa femra kerkon te ndroje gomen e makines per arsye te tjera:
1)Qe goma qe do vihet te jete e re,e paketuar pa pluhur.
2)Mundesisht te jete moderne dhe marke,ka pare ne TV qe dhe stilistat prodhojn goma makinash.
3)Te kombinoj me ngjyrat e makines,dhe me gjithe natyren pereth.
4)Nuk i pelqen menyra se si ndrohet goma e makines,duhej ndruar pa u prishur.
5)Po e kundershtuat,kerkon te ndrohen dhe tre gomat e tjera te makines.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,744
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

ka ndryshime
mashkujt pin birra , femrat e pregaditin mezen ... ( bojn hyzmet )

mirmrama Serafim "vullkanizeri" , a edhe automekanik e biciklist je bo a !?? , po meresh me goma ... une qe nuk jam kujtue per ket punë e mbusha shtepin me femijë..hahahaaaaa
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

ka ndryshime
mashkujt pin birra , femrat e pregaditin mezen ... ( bojn hyzmet )

mirmrama Serafim "vullkanizeri" , a edhe automekanik e biciklist je bo a !?? , po meresh me goma ... une qe nuk jam kujtue per ket punë e mbusha shtepin me femijë..hahahaaaaa
Mirmroma miku im.
Meshkujt pin birra,vetem qe mos degjojn grat..(gjejn kete arsye,qe kur i flet gruaja thot;jam duke pi birr.
Ndersa grate pergatizin mezen,vetem qe mos lejn burrin rehat.(e bojn vetem qe ti sillen verdall burrit,"dashka me e pi birren ne qetesi" ).
Kur martohesh duhet me dit me bo çdo zanat;edhe pastrus oxhaku,nuk i dihet,duhet te jesh i pergatit,ne mos sot o neser do ta gjesh shpin me oxhak te ri.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

haha

Po si shume jane 5 pika !!!!!

Ishte nje detaj ku flitej per ndryshimin midis femrave dhe meshkujve e jo midis bjondeve dhe ketyre te fundit ....
Pese pika,jane per inteligjentet,po te jete per bjondet....pikat nuk kane mbarim.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Femrat jane pjellore, meshkujt jo. Ne praktike femrat kane instikt improvizues, mendje femerore (dmth pjellore), meshkujt jo. :p
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt..nga shkalla e larte, e angazhimit...
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Ku ndryshojnë meshkujt nga femrat....
nga shkalla e larte e kujdesit per sigurine...
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,082
Pikët
0
Përgjigje e: Ku ndryshojnë femrat nga meshkujt

Makina

Femrat: Mjet transporti
`lol``lol`

Per femrat makina eshte simbol i dallimit te shtreses shoqerore se mashkullit. Mashkulli ben nje dallim "mekanik", ndersa femra kafsheror!
 
Top