• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ku shitet benzina më shtrenjtë?

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Shteti Evropian në të cilin benzina shitet me çmimin më të shtrenjtë është Turqia.


Sipas shpjegimeve të Auto Klub Evropa (ACE), me qendër në Shtutgart, benzina super kap shifrat e 1,88 eurove në Turqi, 1,71 euro në Norvegji, 1,56 në Holandë si dhe 1,55 euro në Danimarkë.

Në anën tjetër, me çmimin më të ulët në Evropë, benzina shitet në Rusi, 0,81euro, 0,82 euro në Bjellorusi dhe 0,90 euro në Qipro. Ndërsa çmimi i benzinës në Shqipëri varion tek 1,15 euro.

Teksa në Evropë çmimi mesatar i benzinës varion tek 1.25 euro, në Gjermani një litër kushton 1.43 euro.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Ku shitet benzina më shtrenjtë?

:O po per fat te keq shitet aq shtrenjte sa qe çdo dite kur zgjohemi shofim vetem çmimet e ngritura...
 
Top