• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kubani i mbijetoi pesë goditjeve të vetëtimës

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Një bujk nga Kuba i mbijetoi pesë goditjeve të vetëtimës në nëntë vitet e fundit, shkruan faqja e internetit Cubadebate.
Jorge Marquez nga fshati La Julia, në krahinën Las Tunas, në lindje të ishullit, tha se vetëtima për herë të parë e goditi më 5 gusht 1982, derisa po drejtonte traktorin: “Prej kësaj goditje pata marrë djegie në lëkurë dhe më patën rënë bllombat nga dhëmbët”, tha ai.

Pesë vjet më vonë më 1987, vetëtima e goditi dy herë, ndërsa një vit më vonë, edhe një herë tjetër, ndërsa goditjen e pestë e përjetoi më 1991.

Shtëpinë e tij vetëtima e ka goditur 15 herë për dy vjet. “Mendoj se unë jam si magnet. Personat që goditen nga vetëtima përndryshe vdesin, e unë sikur e pi këtë fuqi të Zotit, e më pas nuk ndiej ndonjë pasojë serioze”, thotë bujku.

Dy herët e para Marquezin e dërguan në spital pa vetëdije, por më pas as nuk e humbte vetëdijen, edhe pse ndjente dhimbje të fortë në nyje dhe mushkëri.

Marquez thotë se kohë më parë ka lexuar që një roje pylli në Amerikë i ka mbijetuar shtatë goditjeve nga vetëtima. “Nëse ky është rekordi, atëherë skam fare dëshirë që ta thyej këtë rekord”, thotë ai duke u mahitur.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Kubani i mbijetoi pesë goditjeve të vetëtimës

Hahahahaahaha, ky krijoka fushë elektromagnetike :p Sikur e thith nga vetja dhe e shfryn jasht. Më krijon iden e Su Storm tek X-Man :p
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Kubani i mbijetoi pesë goditjeve të vetëtimës

Shume interesante.
 
Top