• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kujdes! Burra në shtëpi!

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Meshkujt veprojnë sikur të ishin gjithë shkatarrrimet natyrore të gjitha në një kohë. Shikoni më poshtë cfarë shkatarrimi ju ndodh juve në mënyrë që t’a parandaloni.

Përmbytje në banjë
Kur një burrë largohet nga rezidenca e higjenës, banjoja- edhe nëse ka bërë një dush dhe nëse ka qenë në vaskë- gjithmonë përfundimi është I njëjtë, sikur ka rënë shi me furtunë atje, pasqyra me shumë avull, ujë që është derdhur gjithandej, pandofla që lagin gjithë shtëpinë pasi ka dalë nga banjo dhe shampo e derdhur gjithandej.
Ato që mund t’ju ndihmojnë të parandaloni përmbytje: një perde ose xham dushi, tapet banjoje (ose leckë të keqe) vendoseni rreth pllakës së dushit që të bjerë aty uji që derdhet jashtë dhe të keni mundësi t’a hiqni më pas.

Uragan në dollapin e rrobave
Kjo ngjan si pjesa më rraskapitëse. Gjëja e parë që të parandaloni gjithë rrëmujën nëpër sirtare dhë rafte, është që të organizoni një vënd enkas- këtu është vëndi corapeve, ktu është enkas për këmishat, peshqirët etj. Më pas këto I duhen bërë të ditur “shkatarruesit”. Celësi I suksesit qëndron tek komoditeti(lehtësia). Vendosini gjërat që I nevojiten për raste të vecanta në pjesën e lartë dhe të ulët të dollapit, ose në sirtare vec. Dhe gjërat që I nevojiten për cdo ditë duhen të jenë në një vënd të thjeshtë për t’u gjetur dhe rrëmbyer. Mos I vini shumë varëse në dollap. Sigurohuni që po pa ndonjë varëse bosh, këmisha e tij do vendoset aty direkte.

Cunami në lavaman
Nëse kuzhina përmbytet me pjata, dhe gota të pista dhe pjata I gjen kudo nëpër gjithë shtëpi, mund ti vendosni përsëri nëpër vënde, mund të ndërrmerrni për pak kohë rolin e Hirushes, e cila mbledh pjatat dhe I lan ato pa thënë asnjë fjalë. Por ktu është pjesa më e efektshme për ju- mundohuni ta injoroni rrëmujën dhe lëreni sic është. Natyrisht, dollapi I juaj I pjatave do boshatiset nga enët e lara, duke e bërë atë të lajë ndonjë pjatë ose gotë. Du t’ju duhet të përballeni me kritikat e tij se në guzhinë nuk gjen dot pjata të lara. Ky do të jetë shanci juaj I mirë që të krijoni disa rregulla rreth pjatave të palara.

Gjithsesi më e rëndësishmja është që në cdo rast mundohuni të luftoni kundrra rrëmujës dhe jo bashkëshortit tuaj!
 

e panjohura

Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
7,968
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

Sipas kesaj,me mire pa burra fare,rremuj ne pune rremuj ne shtepi,po ku te marrim force mi??
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

hahaha-qesh- -qesh- -qesh- duket sikur e ke hap kete teme per te na hapur lufte SmiLey, lool
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

Shume familjare me duken te gjitha ato me lart. :D
Nje tjeter.
Kur gatuajne meshkujt ne kuzhine edhe pse per dy veta perdorin dy tigane, dy tenxhere, pjata pa lidhje, tasa te masave te ndryshme. Nje mishmash i vertete. Kjo se nuk mendojne se kush do i laj enet. Shyqyr qe kemi dishwasher. :D
Femrat mund te kryejne shume gjera njeheresh dhe me kujdes e delikatese. Meshkujt s'jane hic te organizuar. Megjithese jo te gjithe kuptohet. ;))
 

malick

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
106
Pikët
0
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

Shume familjare me duken te gjitha ato me lart. :D
Nje tjeter.
Kur gatuajne meshkujt ne kuzhine edhe pse per dy veta perdorin dy tigane, dy tenxhere, pjata pa lidhje, tasa te masave te ndryshme. Nje mishmash i vertete. Kjo se nuk mendojne se kush do i laj enet. Shyqyr qe kemi dishwasher. :D
Femrat mund te kryejne shume gjera njeheresh dhe me kujdes e delikatese. Meshkujt s'jane hic te organizuar. Megjithese jo te gjithe kuptohet. ;))
ja fute kot:D
e para, burrat gatuajne shume me mire, grate jane te mira vetem per te lare pjatat.
e dyta, jane shume me te rregullt.
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

ja fute kot:D
e para, burrat gatuajne shume me mire, grate jane te mira vetem per te lare pjatat.
e dyta, jane shume me te rregullt.
Pse ja futa kot. Eshte e vertet qe gatuani mire, por ja po marr shembull burrin tim. Kur gatuan ai nje mal me ene behen. Dhe si ai jane shumica. Kuptohet e atyre qe gatuajne, se ka te tjere qe vetem ulen ne tavoline e presin tu sherbehet , sprekin pjate me dore.:d
Ti vet gatuan apo fole keshu ne pergjithesi?;))
 

malick

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
106
Pikët
0
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

Pse ja futa kot. Eshte e vertet qe gatuani mire, por ja po marr shembull burrin tim. Kur gatuan ai nje mal me ene behen. Dhe si ai jane shumica. Kuptohet e atyre qe gatuajne, se ka te tjere qe vetem ulen ne tavoline e presin tu sherbehet , sprekin pjate me dore.:d
Ti vet gatuan apo fole keshu ne pergjithesi?;))
yes, perndryshe i bie te vdes nga uria:D
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

o zot o zote ca stresi kur i ke burrat ne shtepi rrobat kur vijne ne shtepi i hedhin ngado nje corape atje nje nga nje ane tjeter kemisha ose bluza siper nje divani rripi tek nje divan tjete. por kur e gjejne castin me te pershtatshme me ardhur ne shtepi ose kur je duke lar cimentot dhe te futen me kepuc te pista brenda ose kur sa ke mbaruar te gjitha punet vije dhe e bejne shtepin sikur ka 5 vjet pa u pastruar.

Imagjino me e len burrin 1 jave ne shtepi vetem si do e gjesh shtpine kur te vish:O:O:O-mos--mos--mos-
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

o zot o zote ca stresi kur i ke burrat ne shtepi rrobat kur vijne ne shtepi i hedhin ngado nje corape atje nje nga nje ane tjeter kemisha ose bluza siper nje divani rripi tek nje divan tjete. por kur e gjejne castin me te pershtatshme me ardhur ne shtepi ose kur je duke lar cimentot dhe te futen me kepuc te pista brenda ose kur sa ke mbaruar te gjitha punet vije dhe e bejne shtepin sikur ka 5 vjet pa u pastruar.

Imagjino me e len burrin 1 jave ne shtepi vetem si do e gjesh shtpine kur te vish:O:O:O-mos--mos--mos-
Si i bie te hyje buri ne shtepi me duar kokposht !? -qesh- Pastaj sa per rrobat nuk i hedhin te gjith ashtu si thua ti varet nga rregulli qe ka çdo njeri si femra si mashkulli. Po te mos jete burri shtepia do rinte gjithmon e paster dhe ti do merziteshe nuk do kishe me ç'far te mereshe.....lool
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

amon amon se burrat jan zoti na rujt,,, omg boni i drreq rrumuje neper shpi sikur jeni tu bo luft
ene e keqja osht se kur ju thu mos boj rrumuj ju boni me keq,
sikur e boni nga inati -pff-
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

ja fute kot:D
e para, burrat gatuajne shume me mire, grate jane te mira vetem per te lare pjatat.
e dyta, jane shume me te rregullt.
Agre-bravo-
Guzhinieret dhe Modelistat me te mire.
Fakte te pakundershtueshme,ne sherbim te ...
KLM
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

Si i bie te hyje buri ne shtepi me duar kokposht !? -qesh- Pastaj sa per rrobat nuk i hedhin te gjith ashtu si thua ti varet nga rregulli qe ka çdo njeri si femra si mashkulli. Po te mos jete burri shtepia do rinte gjithmon e paster dhe ti do merziteshe nuk do kishe me ç'far te mereshe.....lool
Te ecin pak me kudes e jo ti bien mes per mes e cep me cep qe ta bej ne gjith cimenton me keq se ishte. PO te mos ishit ju burrat ne shtepi do kishim kohe me u marr dhe me gjera te tjera jo vetem me punet e shtepis
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Kujdes! Burra në shtëpi!

Te ecin pak me kudes e jo ti bien mes per mes e cep me cep qe ta bej ne gjith cimenton me keq se ishte. PO te mos ishit ju burrat ne shtepi do kishim kohe me u marr dhe me gjera te tjera jo vetem me punet e shtepis
E bet burin mo si te jet bageti
 
Top