• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kujdes me postimet në Facebook ose Twitter

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Shërbimet online siç është Twitter ose Facebook krijojnë hapësira shoqërore të cilat inkurajojnë jo-formalitetin, reagim të shpejtë dhe llojin e komunikimit i cili ndodh mes miqve, në kontekst të privatësisë dhe lirisë personale, siç është rruga, një pub ose një kateteri e zakonshme.
Megjithatë, përdoruesit duhet të jenë të kujdesshëm kur përdorin rrjetet sociale si Twitter ose Facebook në vendet publike, pavarësisht nga fakti se shumë shërbime lëshojnë komente të cilat bëhen të dukshme për një numër të madh të njerëzve.

Për më tepër, ekziston edhe mundësia që me përdorimin e këtyre shërbimeve në vende publike, ju të postoni ndonjë status ose informatë që ju nuk e dëshironi, ose ndoshta të publikoni informacione personale për ju që mund të arrijnë tek njerëz të cilët dëshirojnë të bëjnë diçka që juve ju lëndon.
 
Top