• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kujtime nga bankat shkollore

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

:O:O:O:O Ca bohet ktu mer asnjoni spaska kalu mir ne gjymnaz
qe spaska as i koment tema,,,,Kalamoja shpejt komentet per budallalliqet qe keni bo ne gjymnaz,,,
Sidomos ju iher qe e keni mbaru ne shqipo se atje eshte gallat shkolla ;)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

:O:O:O:O Ca bohet ktu mer asnjoni spaska kalu mir ne gjymnaz
qe spaska as i koment tema,,,,Kalamoja shpejt komentet per budallalliqet qe keni bo ne gjymnaz,,,
Sidomos ju iher qe e keni mbaru ne shqipo se atje eshte gallat shkolla ;)
Me njonen nga Kinostudio e re,boshim kerdine.
Dhe shoqen e ksaj se harroj:V.D e kishte pseudonimin.emer mbiemer.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Me mungojne se tepermi vitet e gjimnazit !
Dua dua duaaaa shume te rikthehem edhe njehere mbrapa ne kohe ndonese jam e sigurte qe eshte mision i pamundur :(!
 

Sinfonia

Pentagram ♪...
Anëtar
Sep 13, 2010
Postime
41
Pikët
0
Vendndodhja
Në luginën e dashurisë.
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Shpeshherë nostalgjia më kaplon...
Sikur, të vetmen edhe një herë të kem mundësinë të ulem në të njëjtën bankë, kohë dhe vend...

tjetër herë do të shpalos edhe kujtimet që herë pas here më fusin në meditime...
 

Le Chiffre

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 4, 2010
Postime
141
Pikët
0
Vendndodhja
Tirona - ku tjeter!
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

kom dash per her te par...fort...thell...me zjarr. "R" ka qen shoqa ime e klases te cilen e kom dash me shum zjarr. Kemi bo budallalliqet mo te medhoja...kemi kalu noten jasht...bobobobobo ca nuk kemi bo...dhe kujtimet per ate jon me te bukurat, repsekti per ate me i pastri...tirona e re...stacjoni fundit!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

ufffff ka shume nuk i mbaj mend ...``8``

vetem nje gje dij qe kisha ne klas gjithe lagjen time dhe kur kam be sher me kan dal zot nuk me linin ne balt :) i kisha fiksim ato urdherat e pedagogeve dhe te drejtorave un e para isha e klases qe e thyesha ate ligj :) shembull: mos te dalim ne pushim te shkurt, mos te rinim mbas orarit te mesimit ke shkolla, mos te bejme mungesa te pa arsyshme shume mbi 12 :p
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Me kujtohet kur çunat e klases hapnin plumbat dhe pluhurin e hidhnin siper bankave..pastaj i vinin flaken..hehehe..ishin te prapte..:p
Nuk po flas per sa here me kane nxjerr jashte dhe sa here kam lene oret ne gjimnaz :D..
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Me kujtohet nje here kur isha ne klas te gjashte se kush me kishte sjell i pete cumcakizi. I dhash gjysmen shoqes se bankes dhe e bera shoqe prej verteti.

hahahaha
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,091
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Me kujtohet nje here kur isha ne klas te gjashte se kush me kishte sjell i pete cumcakizi. I dhash gjysmen shoqes se bankes dhe e bera shoqe prej verteti.

hahahaha
Mos me thuaj, qe ja ke dhene nga goja. :p
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Eh c'vitesh te bukura kane qene. :)
Me kujtohet (edhe tani me vjen per te qeshur lol) kur ishim njehere ne oren e matematikes ne vitin e pare ne gjimnaz dhe na kishte ardhur nje mesuese e re pjesen e dyte te simestrit. Kjo tani e mbante veten shume por nje dite kishte bere gabimin qe te vishte pantallona te bardha te tejdukshme me thongs qe kuptohet i dukeshin. Nuk i kishim pare ndonjehere cunat e klases aq te vemendshem dhe te urte ne oren e mesimit, dhe misioni i tyre ate dite ishte qe t'i benin sa me teper pyetje asaj qe te rrinte duke shkruar ne derrase, kuptohet me kurriz nga keta. :D

Kishim nje mesuese tjeter pastaj, ate te gjeografise, qe do martohej. Muajin e fundit para marteses, ajo vishte te njejtin kostum (nje jelek dhe fund vishnje) ne shkolle dhe as vetullat s'i rregullonte, asgje. Kur u kthye ne shkolle mbas dasmes, ehhhhhhhhhhhh dukej profesorja sikur kishte ardhur nga ndonje planet tjeter, si nata me diten nga c'ishte me pare. lol
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
41,568
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Ne gjimnaz, ne diten e pare te shkolles u bera shok me nje djale qe ishte ulur perkrah meje (ne nje bank te dy, si edhe nje tjeter)...kur i lija oret e mesimit i lija me te por edhe me disa djem te tjere, luanim tabele kuadrate te dy ne ore te mesimeve kur nje dite na kapi profesori gjeografise dhe na i perplasi kokat me njeritjetrin si dy desh. nje jave (nuk e di mire te them te drejten, nejse) mbasi kishte filluar viti shkollor ne te dy kishim len oren e mesimit dhe rruges ai takoi xhaxhain e tij. Nuk e pashe ate burrin ne fytyr, vetem vura re qe ky shoku ndaloi dhe filloi te fliste me dike...une isha disa hapa large nga ata dhe isha ne hesap tim, kur ata i thone mirupafshim njeri tjetrit une kthej koken dhe e shikoj ate burrin ne sy....i cuditur (sepse ai burri ishte djali tezes babit tim, kusheriri i pare i babit) e pyes "po ti?"... i kthehem shokut "cfare e ke kete?"...te tre te cuditur per nje moment si dhe mbas disa pyetje cuditese "po ju jeni kusherinj" thote xhaxhai... dy kusho u ben shoke qe diten e pare pa ditur qe ishim kusherinj....mire qe nuk ndodhi e kunderta...oO
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Mund te me thoni disa nga kujtimet me te bukura qe keni kur keni qene ne shkolle... Do kisha shume deshire ti lexoja `thankyou`
Ohoho .....po ben nje pyetje shume te bukur sa edhe delikate ...Te pakten mua me ke qelluar aty ku nuk "rrefehet" (!!!)
Ky eshte ilustrimi me i pershtatshem qe mund te te jap :

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=imFb2BsdSeU&feature=related"]YouTube - Malena (Monica Bellucci) - Ma l'amore no

Malena luan rolin tim and Renato eshte my baby qe jam sot , vecse me nje ndryshim te vogel :qe te dy ishim ne nje moshe .

 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,009
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Sherrxhesha e klasesh isha me 27 veta zihesha jo per gje thjeshte rracista te poshter kane qene....po ne fillim sme donin pastaj i bera te me vinin vete pas ;)

Nejse nje kujtim i bukur paksa gazmor:
Mesuesi i letersise po na pyeste ne 4 vetave ne bankat e para te klases.
Vjen radha mua dhe me pyet per nje veper te nje shkrimatari, mbi tramen e historise se vepres:

Me thuaj nqs i dashuri asaj do i thoshte : - Rrime nje jave ne dhome bashke! - ajo cfare do i pergjigjej ?

Une ( po mendohesha thashe c'pyetje filozofike do me bente ky?!) kthehem nja dy here rreth e rrotull klasa ishte ne qetesi !

I pergjigjem : ajo do i thoshte : - Cfare do bejme 1 jave ?
Hic mendja ku i binte qylit mesuesi :p
Mesuesi me shef.... dhe nderron pyetje .

Pas kesaj ndodhije nje shoqja ime e klases me thote :
Do kolovareshin ne mure :O

Sa e vogel isha :D
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
54,302
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Eh c'vitesh te bukura kane qene. :)
Me kujtohet (edhe tani me vjen per te qeshur lol) kur ishim njehere ne oren e matematikes ne vitin e pare ne gjimnaz dhe na kishte ardhur nje mesuese e re pjesen e dyte te simestrit. Kjo tani e mbante veten shume por nje dite kishte bere gabimin qe te vishte pantallona te bardha te tejdukshme me thongs qe kuptohet i dukeshin. Nuk i kishim pare ndonjehere cunat e klases aq te vemendshem dhe te urte ne oren e mesimit, dhe misioni i tyre ate dite ishte qe t'i benin sa me teper pyetje asaj qe te rrinte duke shkruar ne derrase, kuptohet me kurriz nga keta. :D

Kishim nje mesuese tjeter pastaj, ate te gjeografise, qe do martohej. Muajin e fundit para marteses, ajo vishte te njejtin kostum (nje jelek dhe fund vishnje) ne shkolle dhe as vetullat s'i rregullonte, asgje. Kur u kthye ne shkolle mbas dasmes, ehhhhhhhhhhhh dukej profesorja sikur kishte ardhur nga ndonje planet tjeter, si nata me diten nga c'ishte me pare. lol
hahah kisha dhe un nje mesuese qe padashje kapi te mbrapmen me duart qe i kishte me shkumes, dhe ja studentet mezi sa mbanin te qeshuren...me erdhi keq ne fakt per te :D
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

kam vetemse mendime te kqija per mesusat , mesuset , arsimtaret , prof... e te gjith puntorët e arsimit te viteve 80-a ne Kosovë... bile me nje shok patem tentue mi kall shkollat ...
ky ësht nje nga kujtimet ....
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
54,302
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Sherrxhesha e klasesh isha me 27 veta zihesha jo per gje thjeshte rracista te poshter kane qene....po ne fillim sme donin pastaj i bera te me vinin vete pas ;)

Nejse nje kujtim i bukur paksa gazmor:
Mesuesi i letersise po na pyeste ne 4 vetave ne bankat e para te klases.
Vjen radha mua dhe me pyet per nje veper te nje shkrimatari, mbi tramen e historise se vepres:

Me thuaj nqs i dashuri asaj do i thoshte : - Rrime nje jave ne dhome bashke! - ajo cfare do i pergjigjej ?

Une ( po mendohesha thashe c'pyetje filozofike do me bente ky?!) kthehem nja dy here rreth e rrotull klasa ishte ne qetesi !

I pergjigjem : ajo do i thoshte : - Cfare do bejme 1 jave ?
Hic mendja ku i binte qylit mesuesi :p
Mesuesi me shef.... dhe nderron pyetje .

Pas kesaj ndodhije nje shoqja ime e klases me thote :
Do kolovareshin ne mure :O

Sa e vogel isha :D
hahah me pelqen ajo faza e inosences, sadoqe disa se kishin, sidomos meshkujt...mua me kujtohet ne vit te dyte, kur isha 15 vjece...ishte nje djal amerikan qe i isha fiksuar...dhe gjithemone me pyeste
cfare do beja pas shkolles, so kjo pyetje mu duke si cdo pyetje ndonje njeri do pyeste kot per kuriozitet...dhe i thoja po te njejten gje...shpi, detyra, televizor lol...so me ne fund se durrova dote kur me pyeti perseri dhe i thash, "pse me pyet kete pyetje ore minute te kam then cfsre do bej" i shkreti i nervozuar me thot "po ja mund te shkojm te hajm dicka bashk" lol...e refuzova sigurisht oferten, po gjithe ate kohe as kisha ide pse me bente disa pyetje...ose kur qeshja me nje shaka te tij nuk e dija qe ndihej kaq i gezuar lol
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,965
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Vitet e gjimnazit nuk kane qene me te bukurit per mua.

Mbaj mend qe kam qene shume polemizuese me Profesoret.

Thote njehere Presori i historise : " Programi i Ballit ishte me i plote dhe me i avancuar se ai i Partise komuniste".

Qyqa, po mbahesha me une? "Jo Presor, nuk eshte ashtu. Ballistet nuk kishin fare ne program luften kunder armikut!"

Per info, Presori ishte edhe drejtor i shkolles ( universalisht e pranuar si me e mira ne Berat) dhe ngaqe nuk ishte mesuar ta kundershtonin, u habit ne fillim. Pastaj vuri buzen ne gaz dhe u mundua te me shpjegoje me qarte. Mendoj se ne ate moment ka vleresuar zellin tim. Nuk i ndodhte perdite qe nje nxenes ta kundershtonte. :p

Kur po mbaronte shkolla me pyeti se çfare do vazhdoja. "Nuk kisha dyshime" ishte pergjigja e tij.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,957
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime nga bankat shkollore

Vitet e gjimnazit nuk kane qene me te bukurit per mua.

Mbaj mend qe kam qene shume polemizuese me Profesoret.

Thote njehere Presori i historise : " Programi i Ballit ishte me i plote dhe me i avancuar se ai i Partise komuniste".

Qyqa, po mbahesha me une? "Jo Presor, nuk eshte ashtu. Ballistet nuk kishin fare ne program luften kunder armikut!"

Per info, Presori ishte edhe drejtor i shkolles ( universalisht e pranuar si me e mira ne Berat) dhe ngaqe nuk ishte mesuar ta kundershtonin, u habit ne fillim. Pastaj vuri buzen ne gaz dhe u mundua te me shpjegoje me qarte. Mendoj se ne ate moment ka vleresuar zellin tim. Nuk i ndodhte perdite qe nje nxenes ta kundershtonte. :p

Kur po mbaronte shkolla me pyeti se çfare do vazhdoja. "Nuk kisha dyshime" ishte pergjigja e tij.
Jame kurjoz te dije se cfar ishte shpjegimi, pergjigja e profesorit. Dhe se ku u bazove ti per pergjigjen qe i dhe. Jam sinqerisht kurjoz ta di!

P.S E di qe nuk eshte vendi ketu per nje diskutim te tille por Po me HABIT fakti qe Profesor/Drejtor i shkolles lejohet te flasi per nje version me te saket te historise, dhe aq me teper te lavderoj Ballin!
 
Top