• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kujtime të bukura nga ndeshjet e kombëtares

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Gjermani - Shqiperi

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=DaDI8EE-MiQ"]http://www.youtube.com/watch?v=DaDI8EE-MiQ
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kujtime te bukura nga ndeshjet e kombetares.

Shqiperi - Greqi 2-1

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=PKldlNkeYSc"]http://www.youtube.com/watch?v=PKldlNkeYSc
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kujtime te bukura nga ndeshjet e kombetares.

Shqiperi -Rusi 3-1

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=3yqR66-4Pw4"]http://www.youtube.com/watch?v=3yqR66-4Pw4
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,213
Pikët
83
Përgjigje e: Kujtime te bukura nga ndeshjet e kombetares.

Kujtimi im me i bukur do mbetet goli zmijanit me gjermanine ne tr 1995. Ishte 0-1 per gjermanine ,anej nga fundi pjeses pare shqiperia fiton nje faull dhe zmijani e shnderron ne gol ,qemal stafa shpertheu si vullkan ,ate dite stadiumi ka qene i tejmbushur ,mbi 25 mije pasi stolat akoma s'ishin vene.

Ndersa ndeshja tjeter eshte padyshim 2 ndeshjet me greqine ajo e 2000 2-0 me gola te bushit dhe fakajt ,sidomos tek goli fakajt ne minutat e fundit gati sa spo qanim nga gzimi pasi greku pjesen e dyte kishte rreth 5 raste te pastra per gol. Edhe ajo e 2004 ka qene madheshtore ,ndoshta me madheshtorja e gjitha koherave ne historine e futbollit shqiptar. Perjetum nje krenari kombetare te papershkruar. Njerzit qe perqafonin njeri tjetrin rrugeve te tiranes pa i njoft fare. Nate magjike.
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,461
Pikët
113
Përgjigje e: Kujtime te bukura nga ndeshjet e kombetares.

Germany v Albania 2-1 24.3.2001

Kte ndeshje e kam pare live ne Leverkusen,s'kishte gje me te bukur te shikoje kombtaren tone me gjermont , ishte nje loje shum e bukur, dhe pse me nje gol abseit te Kloses,arriten fitoren Gjermont.Gje e bukur ishte dhe stadiumi i mbushur plot me Shqiptare te ardhur nga e gjith europa,biles edhe nga Shqiperia, kurse vetem nje cep ishte me Gjermont:D,skishte gje me te bukur kur bertitshin Albania,dhe gjermonve nuk ja u mbante te bertitshin,se nuk ja dilshin dot me ne:D:)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=jdE31kzh7TA&NR=1"]YouTube - Germany v Albania 2-1 24.3.2001
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Kujtime te bukura nga ndeshjet e kombetares.

Germany v Albania 2-1 24.3.2001

Kte ndeshje e kam pare live ne Leverkusen,s'kishte gje me te bukur te shikoje kombtaren tone me gjermont , ishte nje loje shum e bukur, dhe pse me nje gol abseit te Kloses,arriten fitoren Gjermont.Gje e bukur ishte dhe stadiumi i mbushur plot me Shqiptare te ardhur nga e gjith europa,biles edhe nga Shqiperia, kurse vetem nje cep ishte me Gjermont:D,skishte gje me te bukur kur bertitshin Albania,dhe gjermonve nuk ja u mbante te bertitshin,se nuk ja dilshin dot me ne:D:)

YouTube - Germany v Albania 2-1 24.3.2001
hahahaha (Pershendetje)
 
Top