• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kunguj te njome ne furre me veze

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massakungull i njomë 600g

200g djathi mocarela

4 vezë,,rigon ose borzilok,,

pak arrë moskat ,,,kripë

Pergatitja

kungujt priten ne menyre perse gjati,,gatuhen ne avull per 2min,,me pak kripe

vendoset leter kuzhine ne nje ene pjekje me diameter 22cm

vendosen ne fund fetat e kungullit ,,shih fotot

vendosni djathin prere ne feta,rigonin,,,borzilok te grire ( keto sipas deshires )

vendosini prap siper ca kunguj,,nqse doni mund ti alternoni vete ne prap nje shtrese tjter..pra djath ne feta perseri kunguj siper,,,mire eshte te dale me 2-3 shtresa posht kunguj mocarela

rrahni vezet ne nje tas me pak arre moskat,krip

dhe hidhni te kungujt

vendosni prap ca kunduj siper dhe palosni kungujt anesore

,,picet ne furre te ngrohur me pare ne 180 grade per 30 minuta
 
Top