• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kur miqesia kalon ne dashuri

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Ne fillim mund te vereni se shoku juaj gjithnje e me shume, kur te ecni, ua kape doren, pastaj ju therret disa here ne telefon dhe eshte vetem çeshtje e kohes kur do te ndodhe edhe puthja e pare.

Ka kohe qe ju te dy (nje femer e nje mashkull) jeni miq te ngushte, por miqesia juaj gjithnje e me shume fillon qe te ngjaje me nje lidhje romantike. I besoheni njeri tjetrit, ia tregoni sekretet, kenaqeni kur jeni bashke dhe, ngadale filloni qe ta kuptoni se jeni xheloze me te dashuren e tij.
Shikoni cilat jane shenjat qe tregojne se shoku yt me i ngushte eshte duke u shnderruar ne te dashurin tuaj. Ne fillim mund te vereni se shoku juaj gjithnje e me shume, kur te ecni, ua kape doren, pastaj ju therret disa here ne telefon dhe eshte vetem çeshtje e kohes kur do te ndodhe edhe puthja e pare.

Komentet e te tjereve

Shoket tuaj te perbashket e provokojne miqesine tuaj. Ata ju ngucin, u thone se do te ishit nje çift i perkryer, se dukeni si te bere per njeri-tjetrin. Kur jeni ne nje rreth te gjere shoqeror, ju te dy zakonisht ndaheni anash dhe bisedoni, gjithmone gjeni ndonje teme per bisede. E gjithe kjo tregon se ndoshta me te vertete jeni te bere per njeri-tjetrin, sikur qe ju thone te tjeret.

Thirrjet e shpeshta telefonike

Degjoheni me telefon te pakten disa here ne dite. Bile edhe pak para se te bini ne gjume, bisedoni me telefon. Ju pelqen qe te bisedoni ‘joformalisht’ rreth asaj se çka keni bere, si keni kaluar diten…

Nofkat simpatike

Tashme i keni vene njeri-tjetrit edhe nofka simpatike. E therrisni shoqi-shoqin me emra qe te tjeret nuk ju therrasin. Atij dhe juve kjo gje nuk u pengon. Ju pelqen sa here qe e degjoni zerin e tij. Keni edhe frazat e perbashketa, mimiken, pershendetjet.

Prekjet e rastesishme

Keni verejtur se ‘shoku’ juaj sillet me me butesi dhe kujdes ndaj jush. Shpesh e prekni njeri-tjetrin, kurse duart e tij thjeshte ‘bien’ mbi supet dhe shpinen tuaj. E gjithe kjo tregon se ka ardhur koha per puthjen e pare.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Kur miqesia kalon ne dashuri

Ndodh ndodh pse jo..po smendoj se vjen kshu si pa menduar jo..mendoj qe njeriu ne nje moshe te caktuar di ti ndaje gjerat..e kam theksuar dhe e theksoj prap ..nje Shok zor se behet i Dashur... apo nje Mik sepse s'dihet si mund te vijne rrethanat..gjithsesi gje e bukur ;)
 
Top