• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kur sëmuret gruaja

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kur burri është i sëmurë, ai pushon, kurse gruaja i shërben me çdo gjë që është e nevojshme. Mirëpo, nëse sëmuret gruaja, sipas të gjitha gjasave, duhet të kujdeset për vetveten.
Ekspertët amerikanë për marrëdhënie bashkëshortore, grave kur sëmuren, u drejtohen:

1. Të jeni e prerë: mos thoni në mënyrë të përgjithësuar se "nuk jam mirë", por thoni saktësisht atë që ju nevojitet - një gotë lëng pemësh, dy aspirina apo që pak t'ju bëjë masazh shpinën.

2. Bëhuni shembull i mirë: kur ai sëmuret, pyetni çfarë do më së shumti, e kur juve ju nevojitet, ia kujtoni se çfarë kënaqësie ka ndier kur ju i keni shërbyer.

3. Tregoni falënderim: nëse e falënderoni dhe e lavdëroni për ato që bën, ai vetë do të gjejë mënyra të tjera për t'ju ndihmuar - edhe pa kërkesën tuaj.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

- Shtet qe i do te miren , gruas ...i jep edhe keshilla si te sillet ne k'te rast ndaj burrit..pertac/neglizhues - :))
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Kujdesja eshte e nevojshme,nuk ka nevoj per falenderime,pervec mjekut!
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Gruaja nuk ka pse te semuret,infermiret nuk semuren asnjeher.
 

Miti

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 9, 2012
Postime
1,029
Pikët
0
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

.....burrat qajne,:d
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Jepni mendimin tuaj per temen:D,a duhet tu falenderoj gruaja kur eshte e semure,nese ia jepni ilacet, ujin e krejt qka i nevojiten.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Sigurisht, ashtu sikurse edhe burri-gruan...Hyn tek Sjellja/Edukata/Domosdoshmeria....


- Une do e falenderoja , madje do i puthja edhe duart :d ... nese do me sherbente kur jam e semure :))
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Une nuk e falenderoj do te me dukej si i huaj qe kujdeset per mua:p

E bejme me dashuri perkujdesjen!
 

Miti

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 9, 2012
Postime
1,029
Pikët
0
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Sigurisht, ashtu sikurse edhe burri-gruan...Hyn tek Sjellja/Edukata/Domosdoshmeria....


- Une do e falenderoja , madje do i puthja edhe duart :d ... nese do me sherbente kur jam e semure :))
...waw, a thua egzistojn burra te atille qe nuk do te sherbenin ty, hmm.. -jo-
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Gruaja duhet te jete shkemb se ndryshe le burrin pa gjimnastiken e mengjesit, te ulje ngritjes se kafese -qesh-
Natyrisht,gruaja nuk mund te semuret,ne qofte se do te semuret, perpara ben kafen,semuret 10 sekonda,te sjell kafen ne tavolin,pastaj mund te semuret prap, me intervale.

Ne qofte se do te semuret,se asnje nuk e detyron.
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Natyrisht,gruaja nuk mund te semuret,ne qofte se do te semuret, perpara ben kafen,semuret 10 sekonda,te sjell kafen ne tavolin,pastaj mund te semuret prap, me intervale.

Ne qofte se do te semuret,se asnje nuk e detyron.
Sikur thashe jo une. Ate kam thene me lart. Gruaja edhe kur te vdese nga semundja, para se te mbylle syte duhet te kete mbaruar punet e shpise, se do i vijne njerezit vizite, te kete bere gati kafene e burrit, t'ja kete servirur e pastaj po te kishte mundesi te vdiste dhe ne kembe -pis-
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

...waw, a thua egzistojn burra te atille qe nuk do te sherbenin ty, hmm.. -jo-
S'me ka ndodhur , pasi ne pergjithesi kam formuar 1 fare lidhjeje pa imponime, bazuar ne deshiren dhe respektin, ne te kundert preferoj te jem vetem...Sherbyesit, punesohen dhe paguhen :))
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Sikur thashe jo une. Ate kam thene me lart. Gruaja edhe kur te vdese nga semundja, para se te mbylle syte duhet te kete mbaruar punet e shpise, se do i vijne njerezit vizite, te kete bere gati kafene e burrit, t'ja kete servirur e pastaj po te kishte mundesi te vdiste dhe ne kembe -pis-

Ku, kshu moj......"qesh""qesh"
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Sikur thashe jo une. Ate kam thene me lart. Gruaja edhe kur te vdese nga semundja, para se te mbylle syte duhet te kete mbaruar punet e shpise, se do i vijne njerezit vizite, te kete bere gati kafene e burrit, t'ja kete servirur e pastaj po te kishte mundesi te vdiste dhe ne kembe -pis-
Grate qajne gjithmone, shikojn nje film romantik;qajne,shikojne nje film me kartona prap qajne.
Burri mundohet ta qetesoje ! Por me shume se ti heqesh filmin e te veje ndeshjen e futbollit nuk ka çfare te beje."Ik bo kafen,e bo me qef,edhe nuk ke pse qan" Ose po deshe,kur del kafja e mire,mund te nxjerresh edhe lot gezimi.
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Grate qajne gjithmone, shikojn nje film romantik;qajne,shikojne nje film me kartona prap qajne.
Burri mundohet ta qetesoje ! Por me shume se ti heqesh filmin e te veje ndeshjen e futbollit nuk ka çfare te beje."Ik bo kafen,e bo me qef,edhe nuk ke pse qan" Ose po deshe,kur del kafja e mire,mund te nxjerresh edhe lot gezimi.
Si s'e kam pare veten te qaj njehere per nje film ``12``
Po pse mos ta marre gruan ta nxjerre nga parku psh, apo ta shetite mbasdites meqe eshte prekur nga filmi po e kalon stacionin tek kanali i sportit dhe s'ia var me? `bam`
Nje burre i kujdesshem dhe i dashuru me grun s'ben kshu !!! :p
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

Si s'e kam pare veten te qaj njehere per nje film ``12``
Po pse mos ta marre gruan ta nxjerre nga parku psh, apo ta shetite mbasdites meqe eshte prekur nga filmi po e kalon stacionin tek kanali i sportit dhe s'ia var me? `bam`
Nje burre i kujdesshem dhe i dashuru me grun s'ben kshu !!! :p
Edhe nga parku e nxjerrim,por perton ta mari guzhinen dhe xhezven e kafes me vete. Se kafja ne ajer te paster pihet rehat.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Kur sëmuret gruaja

gruaja e ka te ndaluar te semuret :p
po edhe po u semure prape duhet te jete e afte te bej gjerat kryesore ne ceshtjet shtepiake :)
 
Top