• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kur te jesh merzitur shume...

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Por kur te jesh merzitur shume
Ne raft te librave kerkome
Aty do jem I fshehur une
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe un do te zbres do tvi prane teje
Ti si dikur me mall do qeshesh
Si nje blerim pas nje rekeje.


Merzitemi shpesh dhe shumicen e rasteve meriztemi per gjera koti, per gjera qe nuk i'a vlen te merzitesh.

C"beni ju ne momentet qe e ndjeni veten te merzitur?
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

Mua me pelqen shume kjo kenga :)

Kur te jesh merzitur shume ik futi nje sy gjume :p (shaka )

Kur jam e merzitur e shpreh me nervozizem kush tme dal para dmth se mbaj ne vetvete :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

Kur te jesh merzitur shum...
Shpejt ditarin ti shfleto...
Diku aty do te me gjesh...
Te dashuruar si gjithmon...
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

kur te jesh merzitur shume...

e kam then dhe me pare
dhe asgje nuk e ndryshon kete
kudo qe te jem ose te jesh
ose me kedo qe te jesh
sa here qe ti me do, me kerko, dhe pse larg, zeri i zemres tende do vije tek une, dhe te jesh i sigurt, qe une ne te mire dhe ne te keqe, do jem me ty, ndoshta sdo mund me trup, por me zemer dhe me shpirt
gjithmon, kurdo, kudo, sado larg nga une te jesh
per kete betohem per gjerat me te shtrenjta qe kam ne kete jete
mos e harro kurre
se ti do mbetesh per shume gjate, shpirti im binjak
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,957
Pikët
113
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

Kujtoja vetes se njeriu jeton vetem nje here ne kete bote absurde dhe se shumica e gjerave qe ndodhin jan plotesisht jashte vullnetit dhe dores se tije. Kujtoja vetes se edhe ti ashtu si gjihte njerezit e tjere nuk je perfekt. Dhe si i tille duhet ti lejosh vetes gabime ashtu sic i lejon te tjereve dhe anasjelltas. Mbi te gjitha duhet ti kujtosh vetes se Lumturia apo Gezimi zgjasin vetem disa caste, dhe se gjithe pjesa tjeter e jetes se njeriut eshte nje mundim per ti perjetuar ato caste edhe Nje here, atehere kupton se Njeriu eshe i predispozuar vet nga natyra qe te vuaj shpirterisht, dhe se Merzia qe ndjen "tani" eshte e rradhes , dhe si e tille edhe kesaj rradhe "do te kaloj" ashtu sic ndodhi edhe heren "tjeter".

Ne qoftese keto nuk ndihmojn atehere. Thoi "kaja nanen" per nja gjasht muaj. Dhe kur te mbaroj gjashtmujorshi, thoi edhe nji "kaja nanen" tjeter, tashme ka kaluar nji Vit.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

E ka bere merzitjen monotoni,edhe kur gezohem merzitem per prishjen e monotomis.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

për gurbetqarin mërzija është një gjë e perditshme ...
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

ata qe dalin ne gurbet , e marin edhe mërzijen me veti .. vetemse per mi bo shoqni...

mirmrama Serafim
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

Ata qe dalin ne kurbet i ka mor merzitja me vete.
Sot nuk po te pershendes Busave,se nuk jom i merzit.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

mbyllem ne vetvete, nuk dua te degjoj as te shoh njeri por njekohesisht ndjehem dhe shume e vetmuar, shfryhem mire e mire duke qare e pastaj me kalon..
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
41,172
Pikët
113
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

mbyllem ne vetvete, nuk dua te degjoj as te shoh njeri por njekohesisht ndjehem dhe shume e vetmuar, shfryhem mire e mire duke qare e pastaj me kalon..
Mary :)
 

Besoja

V.I.P
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
707
Pikët
63
Vendndodhja
TIRANE, Shqiperi
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

Kur ti te jesh mërzitur shumë
Po ç'ke moj ç'ke po ç'ke moj ç'ke
Ose shiko...futja me gjumë
Ose e shtrirë më prit atje
Në atë vënd ku jam pa mënd
Ku trupi yt gjithmon' më çmënd
 

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
10,083
Pikët
113
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

Kur te jesh merzitur shum
Bjeri me dore dhe fli gjum :D
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Kur te jesh merzitur shume...

shiqoj ndonje film me shpata duke ja leshuar zerin ne max!!!...-mendon-
 
Top