• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kureshtje e padjallezuar ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Pershendetje,anetare te nderuar! Ka kohe qe me mundon nje pyetje te ciles nuk i kam gjetur pergjigjie.
Si shpjegohet fakti qe sa me i poshter,i djallezuar,negativ te jete nje mashkull,aq me terheqes duket ne syte e nje femre?!

P.s: Do t'ju lutesha anetareve te seksit te bukur,ne rastin me te mire' te mos e keqkuptojne pyetjen time dhe ne rastin me te keq',te mos e keqinterpretojne ate.

Bashkebisedim te kendshem!
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Personalisht nuk ti jap shpjegim nje fenomeni te tille,ne fakt te cuditshem i cili eshte shume ekzistent ditet e sotme ne shoqerine tone! Na ndodh shpesh te shohim sesi nje femer superiore,e zgjuar,e pamposhtuar ne karakter dhe ndjenja arrin te terhiqet nga nje mashkull qe ndoshta nuk eshte asgje,por thjesht dhuron karagjozlleqe te here pas hershme,fjale te hedhura ne ajer me sens humori te pakontrollueshem,mungese e vazhdueshme e respektit ne konfront me personat e tjere afer e serish ky mashkull mbetet i deshirueshem!

Femra terhiqet mjaft prej cilesive primitive te nje mashkulli, sepse akoma mbizoteron instikti i lashte.
Primitiv = i eger, i pagdhendur dhe me nje IQ=1, pra mashkull i paperpunuar bruto. Kjo sepse ne natyre mashkulli nuk e ka per detyre te mendoje, por vetem te veproje me egersi per te mbrojtur familjen dhe ti siguroje ushqim nderkohe qe nje mashkull fillimisht duhet te te meritoje per ate qe ti perfaqeson,ne menyre qe me tej te mendohet per nje marredhenie te qendrueshme ...
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,076
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Si shpjegohet fakti qe sa me i poshter,i djallezuar,negativ te jete nje mashkull,aq me terheqes duket ne syte e nje femre?!
Kjo sipas meje ka te bej me pushtetin qe tregon ai, forcen, dominancen qe ka ne nje rreth etj.

Nga natyra te gjithe ne jemi "GJITARE" dhe te gjitaret dominimi behet nga i forti dhe gjithmone gjinia femerore kerkon te lidhet me me te fortin per sigurim te ekzistences.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Eshte pak sa e felle kjo....por e ka nje formule, nuk eshte pa gje.
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Te duket terheqes vetem kur kupton qe ai person negativ ne pamje te pare, kur e njeh me nga afer, nuk eshte dhe aq negativ. Zbulon ane te tjera te mira te karakterit te tij qe e hedhin poshte pershtypjen e pare.. Vetem ne kete rast fillon te duket terheqes.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

vertet qe filozofia dhe ndjenjat kur ke nje mashkuli qe eshte pak i ashper, qe nderthur me harmoni ndjesite e nje njeriu te ndershem te shpelles dhe forcen e lates unike te trajtimit special te perditshem, do te jene material per lajme sensacionale dhe rubrika te vecanta neper tv per shtepiake te deshperuara....... keta meshkulli rebeluca jane....si te themi edhe lepurushe te embel e duke i pare ne brendesi te tyre do te gjesh shum ane delikate, sinqeritet qe luan kukamcefti, horizonte ndjenjash qe do te kerkojne nje dore femre ti zbuse dhe kultivoje......

paci fat femra me mision te vecante....
mos harroni te na botoni edhe ndonje liber me pershtypjet tuaja pas daljes nga coma...qe te kene eksperience cucat e gjenerates tjeter.

prandaj bota eshte e bukur se ka kafshe ne te.....ja shembulli me i perkryer:

 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,682
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Ne femrat genjehemi nga pamja e jashtme,sa me i bukur te jet nje mashkull aq me i rrespektueshem,i sinqert dhe i thjesht do te jet ai.
Dihet qe meshkujt e bukur jan me dinak,me te poshter e me mashtrusa se te tjeret.Gabojm kur mundohemi ta ndryshojm kte lloj mashkulli,kur ne te vertet tipave te till as dreqi su ben derrman :p
Kur bisedojm me kte lloj mashkulli,kuptojm se ka arroganc,mendjemadhesi e kurrfar rrespekti per gjinin tjeter.
Sidomos kta me sy blu :p
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
14,545
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Pershendetje,anetare te nderuar! Ka kohe qe me mundon nje pyetje te ciles nuk i kam gjetur pergjigjie.
Si shpjegohet fakti qe sa me i poshter,i djallezuar,negativ te jete nje mashkull,aq me terheqes duket ne syte e nje femre?!

P.s: Do t'ju lutesha anetareve te seksit te bukur,ne rastin me te mire' te mos e keqkuptojne pyetjen time dhe ne rastin me te keq',te mos e keqinterpretojne ate.

Bashkebisedim te kendshem!
Mbase se keta lloj rrobsh, fitojne pushtet dhe keshtu kush ka pushtetin eshte ne sy te te gjitheve/ gjithave dhe per interes te lajne e te lyejne shumica.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,936
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

E po femrat thojn keshtu, nuk me intereson pamja e jashtme, me intereson karakteri dhe nese di te me ben te lumtur, por prap ne fund thojn nuk po dal me to se nuk eshte terheqes ne pamje hahahahahahhaha :p
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Ne femrat genjehemi nga pamja e jashtme,sa me i bukur te jet nje mashkull aq me i rrespektueshem,i sinqert dhe i thjesht do te jet ai.
Dihet qe meshkujt e bukur jan me dinak,me te poshter e me mashtrusa se te tjeret.Gabojm kur mundohemi ta ndryshojm kte lloj mashkulli,kur ne te vertet tipave te till as dreqi su ben derrman :p
Kur bisedojm me kte lloj mashkulli,kuptojm se ka arroganc,mendjemadhesi e kurrfar rrespekti per gjinin tjeter.
Sidomos kta me sy blu :p
Te gjitha ju femrat njelloj mendoni dhe veproni ne kete rast?
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,936
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

-jo-

Kur je pa horizont, aq sheh, nuk di te shohesh ndryshe.

Asnje nuk eshte perfekt Lumi, mos te them qe ata qe jane perfekt, s´me bejne kureshtje, pekundrazi me duken kukulla copy & paste pa karakter.
Para disa ditesh takova nje vajz qe e njihja kur ishte e vogel.
I kishte hequr vetullat e kishte vizatuar me laps... si i bejn te gjitha.
Perfekte ne fytyre etj, por e kupton buzet e kuqe i bejne te gjitha ... cfare kureshtje te kesh ndaj nje femre te tille kur nuk e karakterizon/dallon asgje ;) .

Te bukur behen te gjithe, lum kush sheh me tutje rrobave.
Hmmm, te rralla jane keto femra qe ti thua, se nje shumice jane shume kompleksive, jane shume te bukura dhe prap skan besim ne veten, duke u shiquar qindra here ne pasqyre.
Biles per cudi ne ket forum nje nuk dul me thene qe nuk eshte e bukur hahahaha, krejt per kojqidenc po dalin te bukura dhe me stil ``fumato``
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,955
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

E po femrat thojn keshtu, nuk me intereson pamja e jashtme, me intereson karakteri dhe nese di te me ben te lumtur, por prap ne fund thojn nuk po dal me to se nuk eshte terheqes ne pamje hahahahahahhaha :p
Sa dobet qe je ne lidhje me femrat ti.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,815
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

e more vesh o Mistrece, fol po deshe ti tani :D

bej shaka Lumi, nga femrat qofsh i rrethuar perhere :)
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,936
Pikët
113
Përgjigje e: Kureshtje e padjallezuar ...

Amin Persona, se shume i du, aq shume i du sa qe po te kisha mundesi, asnje mashkull tjeter perveq vetes, te gjithe mashkujt e tjere i kisha shenderruar ne femra :) , amo jo kshtu si tranvestita ahahahaha, po si me magji te jene femra :p
 
Top