• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ?

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Fondamentale eshte te jeshe i zoti, sepse ne saje te zotesise tende arrine majen.. Megjithese jeta ka plot kthesa, dhe fati sdo te bente shume pune kundrejt kesaj.. Prandaj me mire zotesia vetjake,sesa fati relativ ! :)
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Eh zotesia ka te bej se kur te vjen fati duhet te tregosh zotesin..
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Mendoj se nuk mund te krahasohen lehte sepse zotesia eshte cilesi e njeriut, eshte subjektiv, fati eshte jashte dhe pavaresisht subjektit (njeriut) Fati ..eshte objektiv

Shkurt Per mendimin tim eshte Fati !
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Te dyja plotesojne njera tjetren..po do theksoja, pak me shume zotesin..se me keto dite qe kan ardhur Fatin e kerkon vet...dhe duhet te jesh i/e zonja ta udheheqesh...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,405
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Ketu jashte eshte aftesia+´njohja(paraprake)
Po nuk ishe i afte,del ne rruge..
 

Altruista

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 2, 2012
Postime
130
Pikët
0
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

70% Fat +30% Zotesi = Jete.
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Fati...
Nuk e thon kot fatin e ke te shkruar.
Mundohu sa te duash nuk ja arrin dot.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,718
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

50/50 fat dhe zotesi.
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
13,015
Pikët
113
Përgjigje e: Re: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Zotesia ................ , .!
Thuj zotesia ti, por fati te la ne dore te merit qe ta rrasi cokun. Ca te duhet zotesia he? Te hash dru?

Ik gjuje posht karriges tani, ne je i zoti. :)
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Përgjigje e: Re: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Thuj zotesia ti, por fati te la ne dore te merit qe ta rrasi cokun. Ca te duhet zotesia he? Te hash dru?

Ik gjuje posht karriges tani, ne je i zoti. :)
Ty mire gazi qe tpaska dal,por dhe uji t'paska avullu mduket
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,860
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

E kisha thene nje mendim ne nje teme te ngjashme,"A besoni ne fat" ....qe mos riperseritem dmth se po pertoj...lol
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
7,081
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Kush eshte me decizive ne jete, zotesia apo fati ë

Fondamentale eshte te jeshe i zoti, sepse ne saje te zotesise tende arrine majen.. Megjithese jeta ka plot kthesa, dhe fati sdo te bente shume pune kundrejt kesaj.. Prandaj me mire zotesia vetjake,sesa fati relativ ! :)
Gjermanet kane nje shprehje "gluck hilft manchmal,arbeit immer", pra fati te ndihmon ndonjehere,ndersa puna gjithmone.
 
Top