• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

Status
Temë e mbyllur.

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Gjermania dhe Anglia përballen sot në ndeshjen eliminatore

Gjermania dhe Anglia përballen sot në ndeshjen eliminatore të Kampionatit Botëror të Futbollit që zhvillohet në Afrikën e Jugut para ballafqimit ndërmjet Meksikës dhe Argjentinës, kjo e fundit dy herë fituese e botërorit.

Ndeshja Gjermani-Angli që luhet në Bloemfontein është ndoshta dyluftimi më i pritur deri tani i kampionatit.

Të dy ekipet janë rivale historike. Anglia mundi Gjermaninë 44 vjet më parë në vitin 1966 duke fituar titullin e vetëm të Kupës së Botës. Por Gjermanët mundën Anglinë në çerekfinalen e Kupës Evropiane në vitin 1996 dhe në vitin 1990 për Kupën e Botës.

Gjermania fitoi 4-0 në ndeshjen e saj hapëse kundër Australisë dhe përfundoi në krye të grupit D. Anglia zuri vendin e dytë në grupin C dhe u përball me kritika për lojën e saj të dobët me Algjerinë që nuk njihet për nivele të larta sportive.

Në Johanesburg, Argjentina e preferuar shpreson të përserisë historinë kur u mundua të eleminonte Meksikën nga botërori në 16-she për herë të dytë rrjesht.

Meksika arriti raundin e eleminimit me një ndeshje duke zenë vendin e dytë në grupi A, nderkohë që Argjentina kryesori grupin B.

Meksika ka mundur Argjentinën vetëm katër herë në 25 ndeshje të zhvilluara mes tyre, nderkohë që Argjentina fitoi 11 herë dhe takimet e tjera përfunduan barazim.

Dy skuadrat fituese të ndeshjeve të sotme do të përballen me njera-tjetren në çerekfinale.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

Gjermania e mrekullive

Kombëtarja e Gjermanisë udhëheq me rezultat 1:0 kundër Anglisë. Autor i golit është Mirosllav Klose në minutën e 20-të pas një veprimit të mirë. Ndeshja zhvillohet në kuadër të tetës së finales së Kampionatit botëror. Gjermania vazhdon me raste dhe gola. Muller për bukuri bashkëvepron me Podolskin, ky i fundit shtoi epërsinë në 2:0 në minutën e 32-të. Anglezët zvogëlojnë rezultat në 2:1 me golin e Upsonit që ka shënuar me kokë në minutën e 37-të. Ndeshje dramatike më shumë raste dhe gola. Gjermania në pjesën e dytë e ka shtuar epërsinë në 3:1. Kush tjetër pos futbollistit më të mirë të takimit, Muller, i cili me një gjuajtje të saktë ngriti rezultatin 3:1 në minutën e 67-të. Pas tre minutave lojë., sërish Muller ka realizuar për 4:1 që njëherësh ka qenë edhe futbollisti më i mirë i ndeshjes. Gjermania pranë çerekfinales, Anglia drejt shtëpisë. Gjermania shënoi fitore me rezultat 4:1. Gjermania në çerekfinale, ndërsa Anglia eliminohet nga botërori.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

Loje e bukur sot, me e bukur kur fiton bastin :p~
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

o leeeeeeeeeeeeeeeeeeee o leo leo laaaaaaaaaaaaaaaaaa uraaaaaaaaaaaaaa :)
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

unaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... yeahhhh yeahhhhh..... gooooooooooo goooooooooooo..... germanyyyyyyyyyy :D:D:D:D
 

Elssa

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 27, 2010
Postime
39
Pikët
0
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

hmmm ani ani knaquni e une qe humba (England) zemerthyer
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Gjermania e ka merituar , dhe po fillon te tregoj fuqine e vertet te saj , Ne finale jemi + Kupen do marim :)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Re: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

Gjermania e ka merituar , dhe po fillon te tregoj fuqine e vertet te saj , Ne finale jemi + Kupen do marim :)
Tifoz me Liverpool & tifoz me Gjermanin?! Po të ishe moshë e madhe nuk do më bënte përshtypje, po të kishe arritur fillim-vitet 80-të, kur lojtari i Liverpool Kevin Kigan mori Hamburgun dhe i dha Champions, do të jepja dorën, po me këtë mosh që ke dhe bën tifozllik për dy kundërshtar të përbetuar këtu e 44-vite përpara më habit fakti...:)
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

looool
gaforre me pelqen shume firma jote :p
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

Gjermania në gjysmëfinale, Argjentina koritet

Kombëtarja e Gjermanisë udhëheq me rezultat 1:0 ndaj Argjentinës, në ndeshjen e çerekfinales së botërorit. Autor i golit Muller me kokë në minutën e katërt. Në minutën e 67-të, Gjermania dyfishon epërsinë në 2:0. Podolski me mjeshtëri e gjen Klosen e vetmuar, i cili nga afërsia nuk e pati të vështirë të shtoi epërsinë në 2:0.Në minutën e 73-të, Shtajvajker bëri sllallom, duke kaluar një nga një futbollistët e Argjentinës dhe pasuar deri te Friedrich i cli nga afërsia trefishoi epërsinë në 3:0. Klose për mrekulli ka shënuar për rezultatin 4:0 pikërisht në minutën e 88-të. Gjermania në gjysmëfinale, ndërsa Argjentina koritet me lojë dhe eliminohet nga botërori.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Kush eshte me Gjermanin ketu ketu :)

Mbyllet Ndeshjaaaaaaaaaaaaaaaaaa Gjermani-4:0 Argjentine :) :) :)
 
Status
Temë e mbyllur.
Top