• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush fle pak, ftohet më lehtë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sipas një studimi të kohëve të fundit, ata persona që flenë më pak se shtatë orë, kanë 3 herë më shumë shanse për të marrë të ftohtë se ata që flenë më shumë se tetë orë.
Të rriturit që shpenzojnë një kohë të madhe duke u kthyer e rrotulluar në krevat, janë akoma më të dobët për sa i përket marrjes së të ftohtit.

Sheldon Cohen, Profesor psikologjie në Universitetin e Pittsburg thotë: “sa më pak që fle, aq me keq e ke”.

Shqetësimet e pagjumësisë mund të ndikojnë në balancimin e kitokinës dhe histaminës, të cilat luajnë një rol në infeksione dhe reaksione alergjike.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

lol fiks me ka ardh kjo teme

se kam gati nje jav qe bej gjum vetem 4 ore krejt fajin e ka ( forumi) duke postu ..:)

vdiqa nga kolli ...-brr--brr-

Sheldon Cohen- sipas teje do e gjoj rinin time ne gjume ? un te flej e Roxy te poston ktu ..lol, kush ka pa hajr prej gjumit po lere se llaf dhe ti e paske bile bile pleqet ne kohen e Kanunit kan then ai qe zgjohet heret dy fate i ka ..(un plasa duke u zgju prej ne 5 asnje fat nuk e zuna..:( )
 

Jolene

🪢
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,127
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

Puffe cke me mu ti??! Un S`flej asiheeeeeeeeeeeeeeeeerr :p

Gjithmone fle nga ora 1 am dhe ngrihem rreth ores 8 pervec te shtune dhe te diel, smbaj mend te jem ftohur as te me kete marre kolli u bene vite :)
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

ja perse ftohem shume ralle une :) se fle shume :p
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

haha mary :) mbase keshtu eshte e drejte..se dhe trupi do ngrohtesin e nates ;)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

Kush fle pak, ftohet më lehtë ????!!!!!!

-brr-.....-jo-....................

-party-,,,,,,,``sak``

-mendon-.............:(........

-nani-.........

;).....
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

``16``


;) <---------
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,298
Pikët
113
Përgjigje e: Kush fle pak, ftohet më lehtë

Une e adhuroj gjumin , ndonje here me duket sikur kam i celes mbas qafe :D , me nje fjale flej me shume se 7 ore.
Po si plotesova oret e mia behem me stres :p
Por prap une jam e para per semundje ne home , me duket se me kane be magji :(
 
Top