• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Kjo teme eshte e ngjashme me temen pyetje dhe dhurata por , e vetmja dhurate qe mund te fitohet eshte nje bibel e madhe ose libra te krishtere.

Do te kete vetem nje pyetje dhe kush e gjen i pari do te perfitoje nje Bibel te madhe qe permban dhjaten e vjeter dhe ate te rene falas ose nje liber falas te c'faredo teme por qe eshte nga autore te krishtere.

Maksimumi i kohes per pergjigje do te jete vetem nje dite.

fillojme neser.

Kalofshi mire.
 

Rimi.

arapçiu
Anëtar
Mar 8, 2011
Postime
5,149
Pikët
63
Vendndodhja
perball komshiut
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

fillojme neser cfar do te thote??qe ke zen radhen e kosit..

apo eshte pyetja FILLOJME NESER??
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

fillojme neser cfar do te thote??qe ke zen radhen e kosit..

apo eshte pyetja FILLOJME NESER??
Pyetjet fillojne neser , sot eshte vetem lajmerimi.
 

Emirjola

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 9, 2010
Postime
150
Pikët
0
Vendndodhja
verdalle!
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

dhe cila ahste pytja?
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Pyetje qe vlen nje bibel te madhe falas.


KUSH ESHTE BABAI I NOEUT?
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Zoti?...Po sikur nuk kemi shkrime historike per atesine e Noese..
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,875
Pikët
113
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Babai i Noeut eshte

Lameku.

Sa per Biblen flm, jepja nje tjetri, qe ta kete dhurate nga une :)
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Babai i Noeut eshte

Lameku.

Sa per Biblen flm, jepja nje tjetri, qe ta kete dhurate nga une :)
-bravo-
Per te marre biblen mund te me dergosh numrin e tel ne MP dhe do te lajmeroj se si mund te ta jap.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Pyetja tjeter


Si e kishte emrin vellai i Jakobit?

Dhurata per fituesin do te jete nje bibel e madhe falas
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Pyetja tjeter


Si e kishte emrin vellai i Jakobit?

Dhurata per fituesin do te jete nje bibel e madhe falas
Jakobi sipas Bibles e ka pas vllaun binak Esau ...
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Po ty te intereson bibla? :D..Shiko se po ju mashtron qe ta lexoni..
Bej shaka Alkoma..Fitofte me i miri...:p..
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Jakobi sipas Bibles e ka pas vllaun binak Esau ...
Busavate bibla eshte gati per ty -bravo--bravo-

Per ta marre duhet vetem te lesh numrin e tel tek Mp e imjadhe do te marr ne tel te te them se si ta marresh.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Ok kjo pyetje do te kushtoje nje liber te krishtere per martesen.

Pyetja eshte ndoshta pak me e veshtire , por ka kohe 24 ore.


Pyetja eshte kjo.

Sa persona ishin ne momentin e lindjes se Jezusit?

Bekime.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Ok kjo pyetje do te kushtoje nje liber te krishtere per martesen.

Pyetja eshte ndoshta pak me e veshtire , por ka kohe 24 ore.


Pyetja eshte kjo.

Sa persona ishin ne momentin e lindjes se Jezusit?

Bekime.
Nje ndihme e vogel eshte kjo.
Bibla tregon per kete moment.
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

hajde propagand hajde haha haha
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.

Une di qe vetem nje..Maria Magdalena..:D..:p
Mohoje po deshe!
 
Top