• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lëmoni duart tuaja

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Lumturia dhe qetësia vijnë përmes duarve, jo vetëm në mënyrë simbolike
Duke u përshëndetur me dikë, në mënyrë simbolike i ofroni qetësi dhe miqësi, ndërsa masazhi i duarve, mbi të gjitha, e shëron stresin suksesshëm.
Që të relaksoheni, kaloni me anë të majave të gishtërinjve në mënyrë ritmike që nga karpi i dorës, në drejtim të gishtërinjve të dorës tjetër, e pastaj ktheheni në drejtim të kundërt.Në refleksologji, pjesa e duarve rreth karpit - pjesa e lartë e pëllëmbëve - e paraqet gjoksin. Nëse i bëni masazh të butë, do ta rregulloni frymëmarrjen, kështu do të arrihet balancimi i trupit me mendjen. Tërë organizmi do të qetësohet, ndërsa ju do të ndieni lehtësim të çastit. Pastaj pickohet lëkura ndërmjet gishtërinjve. Kjo duhet bërë fort, deri në kufi të dhembjes, kështu do ta stimuloni limfën dhe do ta përforconi sistemin imunologjik.
 
Top