• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Labi dhuron një autoambulancë për rajonin e Ferizajt

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Labinot Tahiri i ka dhuruar një autoambulancë spitalit rajonal të Ferizajt, për të cilën ky institucion i shëndetësisë kishte shumë nevojë.


“Megjithëse spitali rajonal i Ferizajt është në shërbim të 250 mijë banorëve të kësaj ane, deri tash ka pasur në dispozicion vetëm dy autoambulanca të vjetra, dhe me këtë që na dhuroi Labi e kemi zbutur sado pak gjendjen.

Kjo është ndihma e dytë e tij për spitalin pasi që Labi ka dhuruar edhe me herët katër bombola me rregullator të oksigjenit të cilat janë të nevojshme për sallë të operacionit”, është shprehur Dr. Metushi për “Zëri”.

Ndërkaq këngëtari Labi tha se përkundër dëshirës që rastet emergjente të jenë sa më të rralla, ka dëshirë që brenda mundësive të ndihmojë spitalin e Ferizajt.

“Falë Zotit dhe mjekëve të spitalit të Ferizajt, babai im është ende në jetë pas atakut që pati në zemër para dy vjetësh”, ka thënë Labi.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top